Naga MarketsWtorkowa sesja z całą pewnością nie należy do najbardziej udanych w przypadku rynku kryptowalutowego. Oprócz silnych spadków Ripple, który wraca pod pułap 50 centów, dynamiczną deprecjację w ostatniej dobie prezentują również Ethereum, EOS, Stellar i Cardano tracące niemal 10%. W tym samym czasie BTC porusza się poniżej 6500 dolarów, a kapitalizacja całego rynku kurczy się o 20 miliardów.


TOP10 – Niedźwiedzie zdominowały rynek

Chociaż sam Bitcoin utrzymuje się na niskich poziomach zmienności i traci około 2% w ujęciu dobowym, to altcoiny osuwają się zdecydowanie szybciej. W gronie 10 największych cyfrowych monet nie da się znaleźć żadnego jasno świecącego punktu odniesienia:

Źródło: Coinpaprika.com

Jeden z najsilniej tracących, Ether, dopiero co rozpoczął próbę odbicia od wielomiesięcznych minimów, szybko musiał zakończyć jednak korektę wzrostową, po nieudanym reteście minimów sierpniowych w okolicach 254 dolarów. Drugi dzień spadków z rzędu doprowadza do dotknięcia okrągłego pułapu 200 dolarów, którego pokonanie wieszczyłoby silniejszą deprecjację:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najwięksi wygrani i przegrani wtorkowej sesji

25 września po zyskownej stronie rynku nie znalazło się zbyt wiele tokenów. Najsilniej zyskuje Steem (5,58%), na kolejnych pozycjach plasują się natomiast tokeny o raczej niskiej kapitalizacji (za wyjątkiem Zcash):

Źródło: Coinpaprika.com

Zdecydowana większość rynku traci, a czołówkę otwiera Ripple (-12,73%), RChain (-11,41%), Aion (-10,20%), Bytecoin (-10,12%) oraz Cardano (-10,05%). XRP osuwa się równie dynamicznie jak się umacniał – jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia testując granicę 80 centów, a w poniedziałek powracając poniżej 50 centów. Jedna istotna strefa wsparcia ponownie pełni rolę oporu (zaznaczona na zielono), cena skorzysta jednak z pomocy 23,6% zniesienia Fibo oraz minimów czerwcowo-lipcowych na 0,4260. Wybicie poziomy otwiera natomiast drogę do wielomiesięcznych dołków:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 25 września 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here