Wtorkowa sesja z całą pewnością nie należy do najbardziej udanych w przypadku rynku kryptowalutowego. Oprócz silnych spadków Ripple, który wraca pod pułap 50 centów, dynamiczną deprecjację w ostatniej dobie prezentują również Ethereum, EOS, Stellar i Cardano tracące niemal 10%. W tym samym czasie BTC porusza się poniżej 6500 dolarów, a kapitalizacja całego rynku kurczy się o 20 miliardów.
TOP10 – Niedźwiedzie zdominowały rynek
Chociaż sam Bitcoin utrzymuje się na niskich poziomach zmienności i traci około 2% w ujęciu dobowym, to altcoiny osuwają się zdecydowanie szybciej. W gronie 10 największych cyfrowych monet nie da się znaleźć żadnego jasno świecącego punktu odniesienia:

Jeden z najsilniej tracących, Ether, dopiero co rozpoczął próbę odbicia od wielomiesięcznych minimów, szybko musiał zakończyć jednak korektę wzrostową, po nieudanym reteście minimów sierpniowych w okolicach 254 dolarów. Drugi dzień spadków z rzędu doprowadza do dotknięcia okrągłego pułapu 200 dolarów, którego pokonanie wieszczyłoby silniejszą deprecjację:

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach
Najwięksi wygrani i przegrani wtorkowej sesji
25 września po zyskownej stronie rynku nie znalazło się zbyt wiele tokenów. Najsilniej zyskuje Steem (5,58%), na kolejnych pozycjach plasują się natomiast tokeny o raczej niskiej kapitalizacji (za wyjątkiem Zcash):

Zdecydowana większość rynku traci, a czołówkę otwiera Ripple (-12,73%), RChain (-11,41%), Aion (-10,20%), Bytecoin (-10,12%) oraz Cardano (-10,05%). XRP osuwa się równie dynamicznie jak się umacniał – jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia testując granicę 80 centów, a w poniedziałek powracając poniżej 50 centów. Jedna istotna strefa wsparcia ponownie pełni rolę oporu (zaznaczona na zielono), cena skorzysta jednak z pomocy 23,6% zniesienia Fibo oraz minimów czerwcowo-lipcowych na 0,4260. Wybicie poziomy otwiera natomiast drogę do wielomiesięcznych dołków:

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Najważniejsze informacje dnia – 25 września 2018
- Wicked Crypto Meetup #9 już 2-ego Października w Google Campus w Warszawie – Wicked Crypto Meetup szykuje 9-ty event, który jest zaplanowany na 2ego listopada 2018. Tematem spotkania jest „Consensus Mechanisms, Scalability and Security”. Jest to kolejne wydarzenie organizowane przez Fiat Based Token wraz z Luno i jak zwykle lineup nie zawodzi.
- Kryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 25 września – Niesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest około 210 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay. Zapraszam na przegląd kryptowalut!
- Ministerstwo Finansów na razie nie rozwiąże problemu poboru PCC od kryptowalut? – Nowelizacja ustaw o PIT, CIT i Ordynacji podatkowej jest nadal procedowana. Wiele wskazuje jednak, że nowe przepisy nie rozwiążą definitywnie problemu z poborem podatku PCC od transakcji kryptowalutowych.
- Kryptowalutowy projekt JPMorgan angażuje ponad 70 banków z całego świata – Międzybankowa Sieć Informacyjna to powstały w październiku 2017 roku projekt mający na celu poprawę prędkości międzynarodowych przekazów prędkości oraz stanowić odpowiedź na konkurencyjne usługi takie jak TransferWise, który w tym momencie przetwarza płatności warte ponad 3 mld funtów miesięcznie.
- Szpilki na Bitcoinie – Zuzanna Umińska w nowej serii Mike’a Satoshiego – Popularny polski YouTuber zajmujący się tematyką kryptowalut, Mike Satoshi, zaprasza we wtorek (25 września 2018 roku) na całkowicie nowy cykl, w którym zaprezentuje widzom kobiety z polskiego i zagranicznego krypto świata. Nowa seria nosi nazwę „Szpilki na Bitcoinie”
- Południowoamerykańska giełda kryptowalut prosi o pomoc prezydenta Kolumbii – Południowoamerykańska giełda kryptowalut Buda.com zwróciła się do prezydenta Kolumbii Ivána Duque o pomoc w kwestii ponownego otwarcia jej działalności w jego kraju. Informację podała lokalna gazeta La Republica 21 września.
- Kryptowalutowy Dziki Zachód czeka na stanowczego szeryfa – Bitcoin (BTC) narodził się dziewięć lat temujako projekt anarchiczny – cyfrowa waluta oddzielona od jakiegokolwiek banku centralnego. Obiecał on rewolucyjną alternatywę dla istniejącego międzynarodowego systemu płatności, w którym administrator został zastąpiony przez wiele zdecentralizowanych cyfrowych punktów weryfikacji.
- XRP traci ponad 9 miliardów USD wartości po gwałtownym skoku ceny – Amerykański gigant handlu detalicznego Walmarti jego oddział Sam’s Club, zajmujący się wyłącznie sprzedażą detaliczną, będzie chciał wdrożyć system oparty na blockchainie zajmujący się śledzeniem towaru od sklepu do sklepu. Informację podał Reuters 24 września.
- Chcesz handlować z Walmart? Musisz wdrożyć blockchain! – Podczas wczorajszego zamkniętego spotkania pracowników IBM i członków kongresowego Klubu Blockchain USA dyskutowano o wykorzystaniu technologii sieci bloków w systemach ID, płatnościach i łańcuchach dostaw.
- IBM i amerykańscy kongresmani chcą wykorzystania Blockchain w gospodarce USA – Podczas wczorajszego zamkniętego spotkania pracowników IBM i członków kongresowego Klubu Blockchain USA dyskutowano o wykorzystaniu technologii sieci bloków w systemach ID, płatnościach i łańcuchach dostaw.
- BIS: ceny kryptowalut silnie skorelowane z działaniami regulacyjnymi – Chociaż popularny jest pogląd, że kryptowaluty działają głównie poza zasięgiem krajowych regulacji, to najnowszy raport Banku Rozliczeń Międzynarodowych temu przeczy. Według przeprowadzonego badania ceny kryptowalut są silnie uzależnione od działań regulacyjnych podejmowanych przez poszczególne państwa. Szczególnie widać to po reakcjach szokowych następujących po negatywnych decyzjach prawodawców.