Naga MarketsNotowania kryptowalutEthereum, zdecentralizowana sieć i kryptowaluta będąca rywalem Bitcoina, kontynuuje wzrosty po zeszłotygodniowej aprecjacji, przejmując pozycję wicelidera w rankingu największych cyfrowych aktywów pod względem kapitalizacji, która należała w ostatnich miesiącach do XRP przedsiębiorstwa Ripple. W poniedziałkowym podsumowaniu dnia na rynku kryptowalut sprawdzamy co było tego powodem.


Ethereum (ETH) zyskuje ponad 20% od piątku

Notowania Ethereum (ETH) od końca zeszłego miesiąca poruszały się w wąskim kanale zmienności tuż nad poziomem 100 dolarów. Piątkowa sesja przyniosła jednak dynamiczniejsze odbicie i w efekcie kryptowaluta zyskiwała ponad 20%, w poniedziałek testując notowania w okolicach 125 dolarów.

kurs ethereum eth
Ethereum na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

W tym samym czasie XRP, który spadł na trzecią pozycję w rankingu, nadal porusza się płasko trzymając zysków generowanych w zeszłym tygodniu. Konsolidacja jest wywołana brakiem zmienności Bitcoina, który nadal porusza się w okolicach 3600 dolarów – najstarsza z kryptowalut zyskiwała co prawda około 5% w ostatnich dniach, jednak nie wywołało to silniejszej odpowiedzi ze strony szerokiego rynku altcoinów.

notowania krypto 11.02
Ethereum zyskuje w przeciągu ostatniej doby i wyprzedza Ripple w rankingu. Źródło: Coinpaprika.com

Różnice w łącznej kapitalizacji rynkowej ETH i XRP są jednak marginalne. O godzinie 16:00, 11 lutego 2019 roku, kapitalizacja rynku Ethereum wynosiła 12,842 mld dolarów, natomiast Ripple 12,587 mld – w przypadku cyfrowych aktywów sytuacja ta może więc bardzo szybko się odwrócić.

Jak twierdzi Forbes.com zwiększona aktywność ETH została wywołana większą aktywnością wielorybów, czyli dużych inwestorów instytucjonalnych. W ciągu ostatniej doby mieli oni przepuścić przez rynek 8,5 miliona dolarów, zwiększając wyraźnie dzienne wolumeny. W związku z decentralizacją giełd oraz relatywnie niską płynnością duzi gracze nadal posiadają możliwość kreowania cen, doprowadzając do ich spadków lub wzrostów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – Bank Hiszpanii przeciwnikiem Bitcoina, kryptowalutowi hakerzy w Google Play

W ostrzeżeniu opublikowanym 10 lutego, bank centralny Hiszpanii zwraca uwagę inwestorów na fakt, że rynek wirtualnych walut nie jest regulowany przez lokalny rząd, w związku z czym nie podlega wypłatom z funduszu gwarancyjnego. Instytucja odradza więc traderom detalicznym angażowanie się w rynek kryptowalutowy w związku z podwyższonym poziomem ryzyka. Jak poinformowała hiszpańskojęzyczna edycja Europa Press, bank centralny Hiszpanii, ani żadnej inny organ w kraju nie reguluje rynku kryptowalutowego – w efekcie na terenie państwa nie funkcjonuje obecnie żadna autoryzowana giełda lub firma związana z Bitcoinem i jego pochodnymi.

Brak regulacji powoduje, że na rynku pojawia się wielu hackerów, raczej mało kto spodziewał się, iż zaatakują oni również popularną aplikację i sklep Google o nazwie Google Play. Jak donoszą twórcy wykryli oni złośliwe oprogramowanie o nazwie Clipper służące do kradzieży kryptowalut z portfeli użytkowników. Wirus Clipper został odkryty przez informatyków firmy ESET, która zajmuje się zapewnianiem bezpieczeństwa w sieci.

–  Wirus Clipper, którego znaleźliśmy w sklepie Google Play podszywa się pod legalny software o nazwie MetaMask. Głównym celem złośliwego oprogramowania jest kradzież danych uwierzytelniających i kluczy prywatnych ofiar, aby uzyskać kontrolę nad funduszami Ethereum znajdującymi się na portfelach. Wirus może również zastąpić adres portfela BTC lub ETH adresem należącym do hakerów – napisano w oświadczeniu firmy ESET.

Oprócz tego sprawdź również:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here