Naga Marketszłoty token Ethereum na złotym tleSpadki o których informowaliśmy w nocy wyraźnie ciążą rynkowi. Chociaż ostatnie godziny na wielu z popularnych kryptowalut wiążą się z pewnymi wzrostami, to wciąż brakuje tickerów, które w ostatnich 24 godzinach odnotowałyby jakiekolwiek wzrosty. Prawdopodobniej najdramatyczniej rysuje się sytuacja na wykresie Ethereum, które po wybiciu formacji trójkąta testuje dziś równy poziom $200.00. 


Choć do tegorocznych minimów na ETHUSD jeszcze daleko, to posiadacze drugiej co do popularności kryptowaluty nie mają powodów do zadowolenia. Ethereum gwałtownie wybija dołem formację trójkąta w której poruszało się mniej więcej od połowy września i testuje okolice równego poziomu $200. Popularna kryptowaluta traci już ponad 32% w ujęciu rok do roku.

Wykres ETHUSD z nałożoną formacją trójkąta i zaznaczonym poziomem wsparcia
źródło: TradingView

Bitcoin nie będzie bezpieczną przystanią?

Gdy na rynkach tradycyjnych robi się gorąco oczy analityków zwracają się ku kryptowalutom. Czy cyfrowy pieniądz okaże się nową bezpieczną przystanią dla inwestorów? Po tym jak w środę amerykański parkiet odnotował najgłębsze spadki od lutego część z ekspertów zaczyna w to wątpić.

Cyfrowe złoto na przestrzeni siedmiu ostatnich dni traci 4,64% i choć nadal jest to wartość zauważalnie mniejsza niż w przypadku stóp zwrotu głównych indeksów giełdowych (tylko w trakcie wczorajszej sesji Nasdaq stracił niemal 4,1% swojej wartości) to jednak mało kto postrzega Bitcoina jako alternatywę dla spadków cen na rynkach tradycyjnych.

Wykres dzienny BTC/USD
Również i Bitcoin wybija dołem formację trójkąta. źródło: TradingView

Przegląd rynku

Jak wspomniano we wstępie – liczbę kryptowalut notujących dziś wzrosty można policzyć na palcach jednej ręki. Wśród pierwszej dziesiątki zyskuje jedynie Tether, który ma być kryptowalutowym odpowiednikiem dolara.

spis stóp zwrotu dziesięciu najpopularniejszych kryptowalut pod kątem kapitalizacji rynkowej
źródło: coinpaprika.com

Wśród najbardziej zyskujących kryptowalut znajdziemy Golem, który w ostatnich 24 godzinach znalazł się niemal 3% wyżej. Zyskują również Power ledger, PIVX, czy QASH:

spis najbardziej zyskownych kryptowalut w dniu 11 października 2018 roku
źródło: coinpaprika.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

O tym się mówiło

Znany przeciwnik bitcoina, Nouriel Roubini, profesor ekonomii na New York University Stern School of Business, po raz kolejny zaatakował technologię Blockchain i kryptowalut. Uważa on, że zwolennicy kryptowalut przypominają sektę. Nowym schronieniem dla krypto-łajdaków jest blockchain, technologia leżąca u podstaw kryptowalut, która teraz jest rzekomo lekiem na wszystkie globalne problemy, w tym ubóstwo, głód, a nawet choroby – drwi Roubini.

W ostatnich dniach jedną z popularnych platform kryptowalutowych, EOS wstrząsnął skandal związany z rzekomą korupcją wśród producentów bloków. Na Twitterze pojawiło się oskarżenie, jakoby Huobi, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, miała przekupywać pozostałych producentów bloków EOS do wzajemnego oddania na siebie głosów dzięki czemu zarówno Huobi jak i pozostali producenci pozostawali by przy władzy i nadal odpowiedzialni byliby za kreację bloków. Przedstawiciele Huobi stanowczo zaprzeczyli oskarżeniom, a deweloperzy EOS poinformowali o przygotowaniu programu whistleblowers. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here