Naga MarketsW trakcie ostatnich dwudziestu czterech godzin wartość tokenu ETH topniała o kilkanaście procent Dodając do tego spadki praktycznie wszystkich dużych tokenów, rynek otrzymuje wynik w postaci spadku łącznej kapitalizacji o kilkanaście miliardów w przeciągu jednej nocy. Spadki Ethereum najwyraźniej obserwowano na giełdzie Bitfinex, gdzie w godzinę moneta taniała o prawie sto dolarów.


TOP10 – cała czołówka na czerwono

ETH nie jest jedynym, który po weekendzie traci. Spadki są kontynuację ruchów niedzielnych i można zaobserwować je na przytłaczającej większości rynku kryptowalutowego. W przypadku Bitcoina, Ripple oraz Bitcoin Cash wynoszą kilka procent:

Źródło: Coinmarketcap.com

Niektórzy analitycy, w tym WhalePanda, gospodarz popularnego podcastu “Magical Crypto Friends”, sugerują, że ETH mogła spaść z powodu porzucenia sieci Ether przez początkowe oferty monet (ICO) i projekty blockchainowe.

Problemem wyżej wymienionych, które po wstępnej emisji pozyskują wiele milionów dolarów na działalność i rozwój, jest fakt likwidacji sporej ilości pozyskanych środków kryptowalutowych. Większość ICO, takich jak EOS, ma tendencję do likwidacji ETH na publicznych giełdach kryptograficznych, na przykład Bitfinex, wywołując efekt domina i prowadząc do spadku zysku również na innych rynkach.

Spadki cen spowodowane przez przejrzyste wydarzenia, takie jak przepływ środków z inteligentnych kontraktów EOS na krypto-giełdy, często prowadzą do krótkoterminowych zwrotów. W ten sposób początkowy spadek cen Ether o około 14 procent został zredukowany do 8 procent.

Źródło: Tradingview.com

Nie zmienia to jednak faktu, że w trakcie poniedziałkowej sesji notowania pokonują strefę oporu wyznaczaną przez dotychczasowe minima majowe oraz 61,8% zniesienia Fibonacciego. Krótkoterminowe wsparcie zapewnia co prawda okrągły pułap $500, jednak jeżeli świeca D1 zamknie się pod zaznaczonym na niebiesko obszarem, presja podażowa na ETH zacznie wzrastać, otwierać drogę do testu tegorocznych minimów tuż nad $350.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

W trakcie dnia handlowego taki jak ten, ciężko mówić o wygranych. Po zielonej stronie znalazło się tylko kilka tokenów, a jednym z najjaśniej święcących wśród nich jest Bitcoin Private:

Źródło: Coinmarketcap.com

Po stronie spadkowej (czerwonej) również przeważają tokeny o relatywnie niskiej kapitalizacji: Ardor (-10,55%), Kin (-10,37%), Nuls (-9,92%), Nano (-9,81%) oraz Augur (-9,64%). Ze wspomnianych najciekawiej prezentuje się sytuacja techniczna na parze REP/USD, napędzana przez problemy z pozwami sądowymi. Augur osuwa się ósmą sesję z rzędu pokonując ostatecznie strefę S/R wyznaczaną na poziomie 42,00 i wzmacnianą przez 23,6% zniesienia Fibonacciego. Ratunkiem dla byków może być jeszcze dołek majowy na 30,00 – jego pokonanie otworzy jednak drogę do tegorocznych minimów zlokalizowanych 10 dolarów niżej.

Źródło: Tradingview.com

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia – 28 maja 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here