Naga Markets


Notowania kryptowalutNotowania Ethereum (ETH) z całą pewnością nie mogą zaliczyć ostatnich miesięcy do najbardziej udanych. Kurs poniżej 100 dolarów jest najniższym od maja 2017 roku i jak na razie niewiele wskazuje na szansę wyraźniejsze odbicia. Jak się jednak okazuje, ostatni podział sieci Bitcoin Cash (BCH) spowodował, że niegdyś jedna z pięciu topowych kryptowalut traci jeszcze mocniej. W efekcie pierwszy raz w historii wyceniana jest poniżej wartości ETH zgodnie z danymi coinpaprika.com.


Bitcoin Cash (BCH) spada na 8. miejsce wśród kryptowalut, rośnie liczba unikatowych adresów ETH

W poniedziałek po godzinie 16:00 uśredniona cena Ethereum wynosiła powyżej 90 dolarów, natomiast Bitcoin Cash około 88 dolarów. W efekcie BCH spada na ósme miejsce w gronie dziesięcu największych kryptowalut, a po piętach depcze mu Bitcoin SV – przegrany wojny hashowej po listopadowym hard forku głównej sieci:

notowania kryptowalut 17 grudnia
Źródło: Coinpaprika.com

Na początku nowego tygodnia większość czołowych kryptowalut zyskuje, a Bitcoin (BTC) notuje jedno z najsilniejszych umocnień od 3 tygodni testując poziom 3600 dolarów. Notowania są jednak nadal „zamknięte” w klamrze wielomiesięcznych dołków i dopiero wybicie minimów z drugiej połowy listopada pozwoli odetchnąć bykom i zmniejszyć presję sprzedających:

notowania bitcoina 17 grudnia
Źródło: Tradingview.com

Ethereum w poniedziałek odbija o niemal 7%, w tym samym momencie gdy liczba unikatowych adresów sieci przekracza pułap 50 milionów. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal maleje liczba aktywnych portfeli, jak wynika z danych Etherscan:

unikalne adresy eth
Liczba unikatowych adresów Ethereum. Źródło: Etherscan.io

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – prognozy kryptowalutowe Comparic.pl, smutna rocznica Bitcoina

Okres bożonarodzeniowy jest zazwyczaj czasem podsumowań oraz prognoz przed rozpoczęciem kolejnego roku. W związku z tym Redakcja Comparic.pl postanowiła przygotować zestaw własnych projekcji dla głównych klas aktywów, w tym kryptowalut. Szczegółowe projekcje zostały przedstawione w osobnym artykule, który można znaleźć tutaj.

W trakcie poniedziałkowej sesji, 17 grudnia 2018 roku, Bitcoin obchodzi rocznicę swojego ATH w okolicach 20 tysięcy dolarów. Dokładnie rok później cena znajduje się zdecydowanie niżej, tracąc do rekordowych wartości niemal sześciokrotnie. Opiniami na temat przyszłości najstarszej z kryptowalut podzielił się między innymi nowy szef kancelarii Trumpa oraz prezes BitPay:

Niepokojąco przedstawiają się również wyniki raportu Kaspersky Lab, zgodnie z którymi poziom cryptojackingu –  termin używany do opisu złośliwej działalności w odniesieniu do wydobywania kryptowalut. W 2018 roku ilość tego typu działań miała wzrosnąć aż o 400%.

Przed częścią ataków uchronić powinien najnowszy projekt naukowców z Brytyjskiego Departamentu Informatyki, którzy stworzyli algorytm będący w stanie zidentyfikować kryptowaluty zagrożone schematami “pump and dump”. Jak uważają twórcy, algorytm ma pomóc regulatorom zawczasu przewidywać i zapobiegać rynkowym manipulacjom cenowym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here