Naga MarketsW trakcie poniedziałkowej sesji kryptowaluta sieci Ethereum wyceniana jest na niespełna 200 dolarów, w skali ostatnich siedmiu dni token tracił 32%, czyli najwięcej wśród setki największych cyfrowych monet pod względem kapitalizacji. Pierwszy tydzień września nie był łaskawy dla krypto-inwestorów, gdyż w czołówce wszystkie aktywa traciły.


Waluty z czołówki z mocnymi stratami tygodniowymi

Oprócz Ethereum ponad dwudziestoprocentowe straty notują również Cardano (28,02%), Bitcoin Cash (24,17%), TRON (21,98%) oraz EOS (21,52%). W tym samym czasie Bitcoin osuwał się „tylko” o 12%, co potwierdza teorię, że spadki na altcoinach są zazwyczaj o wiele dynamiczniejsze niż na najstarszej z kryptowalut. W efekcie „dominacja” BTC znalazła się na 9-miesięcznych maksimach, a jego kapitalizacja odpowiada za 55% wartości całego rynku:

Źródło: Coinpaprika.com

Wspomniane powyżej tokeny tracą również dzisiaj, najsilniej Cardano:

Źródło: Coinpaprika.com

Ether nie był tak tani od roku, testując obecnie minima z września 2017. Utrzymanie się ceny pod pułapem 200 dolarów otwiera drogę do dołków lipcowych na 131 dolarów, a następnie do okrągłego poziomu 100 dolarów.

Warto jednocześnie zauważyć, że trzeci raz w historii notowań, ETH znajduje się w strefie wyprzedania (wskaźnik RSI). W kwietniu wywołało to odwrócenie i powrót do poziomu 800 dolarów za jeden token. Osunięcie sierpniowe nie przyniosło jednak silniejszej reakcji rynku i tym razem może być podobnie.

ETHUSD D1

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

W poniedziałek po stronie zyskownej znajduje się jedynie DASH, który w ujęciu dobowym wzrasta o 3%. Notowania w sierpniu wybijały kanał spadkowy, jednak dalszą aprecjację zatrzymały okolice 220 dolarów, gdzie wypada 78,6% zniesienia trendu spadkowego oraz minima czerwcowo-lipcowe.

DASHUSD D1

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 10 września 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here