Naga Marketszłoty token Ethereum na złotym tleW trakcie poniedziałkowej sesji notowania kryptowaluty sieci Ethereum powróciły pod psychologiczny pułap 200 dolarów, wyłamując kanał praktycznie zerowej zmienności obserwowany od drugiej połowy października. W okresie siedmiu dni zmienność wynosiła zaledwie 6%, co przekłada się na najspokojniejszą fluktuację ceny od listopada 2017. Inne główne kryptowaluty również nie oferują silniejszych ruchów, Bitcoin zyskuje 0,86%, Ripple 1,45%, a Bitcoin Cash 0,65% w przeciągu ostatniej doby.


Kurs ETH porusza się w wąskim kanale nieprzerwanie od wrześniowych spadków, które pokonały barierę 300 dolarów, sięgając tegorocznych dołków w okolicach 160 dolarów. Poniedziałkowe wyłamanie poziomu 200 dolarów zwiększa podażową presję i otwiera drogę do ponownego przetestowania minimów z 2018 r. Ich wybicie otwiera drogę do poziomu 75 dolarów, natomiast wyjście z konsolidacji górą pozwoliłoby na powrót byczej aktywności:

Wykres Ethereum - 30.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Chociaż największe tokeny w ujęciu 24 godzin notują skromne wzrosty, to rynek wydaje się stać w miejscu. Najsilniej w czołówce zyskuje Dash (2,43%) oraz Monero (1,87%):

notowania kryptowalut 30.10.2018
Źródło: Coinpaprika.com

Logo BitBayPrzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – Coinbase wart $8 miliardów, UK chce zbanować kryptowalutowe CFD

Giełda kryptowalutowa Coinbase poinformowała 30 października, że zamierza przeznaczyć dodatkowe $300 milionów środków inwestycyjnych na przyspieszenie procesu adopcji oraz wzrostu popularności kryptowalut. W tym celu zebrała w trakcie piątej już rundy finansowania niezbędne środki, w której przewodził Tiger Global Management. „W Coinbase wierzymy, że kryptowaluty i technologie które je zasilają, stanowią przełom w informatyce mogący zmienić zarówno Internet jak i globalny system finansowy na lepsze. Widzimy ogromną szansę w blockchain, pozwalającą zbudować kolejny przełomowy etap globalnej sieci (często nazwyany Web 3.0), która odda kontrole w ręce konsumentów, uwalniając nową erę innowacji i oferując dostęp do możliwości ekonomicznych większej liczbie ludzi na całym świecie” – pisze we wtorek Coinbase na swoim blogu.

We wtorek pojawiło się również kilka negatywnych komentarzy dotyczących rynku kryptowalutowego. Zdaniem Wencesa Casaresa, Bitcoin jest eksperymentem, który może się nie powieść, a była prezes Rezerwy Federalnej nie widzi użyteczności w najatarszej z kryptowalut:

Nastrojów nie poprawia również najnowszy raport przygotowany na zlecenie rządu Wielkiej Brytanii, z którego wynika, że lokalny regulator rynków finansowych rozważa wprowadzenie zakazu handlu dla inwestorów indywidualnych na kontraktach różnicy kursowej (CFD) wycenianych na podstawie kursu Bitcoina i innych kryptowalut. Jak podaje raport Cryptoassets Taskforce zakaz handlu kontraktami kryptowalutowymi w strefie inwestorów detalicznych miałby zwiększyć ich bezpieczeństwo. Dokument sugeruje bowiem, że duża zmienność może być niebezpiecznym czynnikiem dla spekulantów, wymagając wyraźniejszego uregulowania przestrzeni kryptowalutowej.

Optymistyczne nastawienie do rynku kryptowalutowego utrzymuje jednak miliarder, Tim Draper, którego zdaniem do 2022 roku za jednego BTC będziemy płacić nawet 250 tysięcy dolarów. Skąd takie liczby? W czasie wystąpienia na konferencji Crypto Invest Summit w Los Angeles, inwestor podkreślił zalety głównej kryptowaluty. Uważa, że nie jest ona upolityczniona jak waluty typu fiat, które mają co prawda wsparcie rządów, co jednak stanowi też ich wadę. W pewnym sensie podważył też słynną teorię Kopernika-Gershama: „Tak więc teraz jest 86 bilionów dolarów politycznej waluty. Nazywa się ją walutą „fiat”, ale ona jest polityczna. Wierzę, że ta waluta będzie powoli zjadana przez lepszą walutę, która jest globalna, zdecentralizowana i pozbawiona tarć. To właśnie lepsza waluta. Bitcoin jest lepszą walutą. I myślę, że Bitcoin będzie jedną z pięciu kryptowalut.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here