Naga Markets211,23 USD – właśnie tyle na giełdzie Bitfinex wyceniana była kryptowaluta blockchainu Ethereum w trakcie czwartkowej sesji. Ostatni raz tak nisko notowania znajdowały się dokładnie rok temu. Wtedy test dołków w okolicach psychologicznego poziomu 2000 USD wywołał dynamiczny rajd wzrostowy na historyczne szczyty, nie wiele wskazuje jednak na to, że tym razem będzie podobnie.


TOP10 – nawet kilkunastoprocentowe spadki w czołówce

Ether nie przez przypadek dotarł do rocznych minimów – w skali doby traci prawie 12%, podążając za ogólnym trendem wśród największych tokenów kryptograficznych. Równie silnie traci również EOS oraz Litecoin, a sam Bitcoin wyceniany jest już poniżej $6500:

Źródło: Coinpaprika.com

Analizując historyczne zachowania ceny ETH, kontakt z 50% zniesienia trendu wzrostowego na początku maja rozpoczął obecną falę kilkumiesięcznej deprecjacji. Kolejnym niedźwiedzim sygnałem okazało się wybicie i przetestowanie od dołu 200-okresowej średniej wykładniczej (EMA) i przyniosło zejście pod poziom 300 USD. Początek września to również wybicie wąskiej konsolidacji z ostatnich kilkunastu sesji i re-test minimów z września zeszłego roku:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najwięksi przegrani i wygrani czwartkowej sesji

W czwartek na rynkach finansowych ciężko wskazać wygranych, gdyż zaledwie trzy ze stu największych cyfrowych aktywów zyskują w ujęciu dobowym: MCO, FuturCoin i Chainlink:

Źródło: Coinpaprika.com

Po stronie niedźwiedziej jest zdecydowanie ciekawiej. Najsilniej traci Bitcoin Diamond (ponad 30%), w następnej kolejności Komodo (-16,44%), Nebulas (-14,40%) oraz Bytecoin (-14,35%). Deprecjacja BCD jest pokłosiem najsilniejszego jednodniowego spadku tokenu od początku roku (w trakcie środowej sesji):

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 6 września 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here