Naga MarketsLekarz trzymający wyniki prześwietlenia RTGW poniedziałek komisja ds. nadzoru rynków finansowych Unii Europejskiej stwierdziła, że przeanalizuje osobno każdy projekt ICO, aby sprawdzić czy ten stosunkowo nowy rynek powinien być regulowany, odzwierciedlając ruchy swoich amerykańskich odpowiedników po drugiej stronie oceanu.


Europa ureguluje rynek ICO?

W ramach ICO emituje się waluty kryptograficzne, takie jak bitcoin lub tokeny, aby zebrać fundusze dla firmy rozpoczynającej działalność. Chociaż regulatorzy ostrzegają przed podobnymi projektami oraz przed możliwością utraty środków, potencjalni inwestorzy stają się nie słuchać głosu komisji nadzorów zlokalizowanych w UE28.

Steven Maijoor, przewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), powiedział, że analizuje, w jaki sposób ICO wpisują się w istniejące regulacje i jak wpływają one na konkurencję w szerszym sektorze pozyskiwania kapitału. ESMA i krajowe organy regulacyjne w UE oceniają, które ICO podlegają istniejącym przepisom dotyczącym papierów wartościowych w poszczególnych przypadkach.

“Niektóre z tych ICO są jak instrument finansowy. W takim przypadku, wchodzi on w zakres całych ram regulacyjnych”, powiedział Maijoor do Komisji Spraw Gospodarczych Parlamentu Europejskiego. “Kolejne pytanie brzmi: co robimy z tymi ICO, które znajdują się poza światłem regulacji. Spodziewamy się złożyć sprawozdanie do końca roku”.

Jak dotąd, projekty ICO napotykały na “trudności” z wykazaniem swojej rentowności i dodatkowych korzyści, jakie przynoszą w porównaniu z tradycyjnym pozyskiwaniem kapitału, powiedział Maijoor. W Stanach Zjednoczonych przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Jay Clayton powiedział w lutym, że większość ICO należy uznać za papiery wartościowe, nie wskazywał jednak dokładnie, które tokeny należą do tej grupy.

Dotychczas unijne organy regulacyjne ograniczyły się do wydawania ostrzeżeń skierowanych do inwestorów detalicznych o aktywach kryptograficznych, ale to może nie wystarczyć. Andrea Enria, przewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego, powiedział prawodawcom, że chciałby zobaczyć środowisko umożliwiające rozwój projektów ICO i im podobnych innowacji bez niepotrzebnych regulacji.

W zeszłym miesiącu w raporcie skierowanym ministrów finansów UE stwierdzono, że UE powinna przyjąć wspólne przepisy dotyczące kryptowalut i przeanalizować sposób dystrybucji jednostek cyfrowych monet.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Podsumowanie dnia na rynku kryptowalut – Ripple i Tron najsilniej tracą

Wtorek nadal nie przynosi wzmożonej zmienności na rynku kryptowalut, a najsilniejsze ruchy w ujęciu dobowym widać na notowania Ripple oraz TRON – cyfrowe momenty tracą kolejno 3,14% oraz 4,02%. Bitcoin oraz drugi co do wielkości Ether przesuwają się w wąskich kanałach prezentując marginalne wahania ceny.

Źródło: Coinpaprika.com

XRP/USD skutecznie testował w poniedziałek strefę oporu na 0,50 potwierdzając jej dynamiczne wybicie, co otwiera bezpośrednio drogę w kierunku kolejnego wsparcia widocznego na 0,4260 gdzie przebiegają minima z lipca i pierwszych dni sesyjnych sierpnia:

Lista kryptowalut 09.10
Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – spadek zysków z kopania i bezprecedensowy wyrok sądu w sprawie ETH

Nowe dane od Diar, dostawcy analiz branży blockchain ujawniają, że ​​górnicy nie radzą sobie zbyt dobrze w ciągu ostatniego miesiąca, co prowadzi do pytań o skutki, jakie może to mieć dla przyszłości bitcoina. Chociaż cena kryptowaluty jest o 40% wyższa niż rok temu, na rynku działa jeszcze więcej górników walczących o nagrodę w postaci boków, której wartość w walutach fiducjarnych nie nadąża za tym wzrostem. Górnicy bitcoinów mogli osiągnąć o wiele więcej w 2018 niż w całym 2017 roku, ale wzrost ceny płaconej za prowadzenie działalności przewyższa wzrost przychodów.

Na brak pieniędzy nie może narzekać z pewnością współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, który stał się pierwszym miliarderem na liście Forbesa dorabiającym się swojego majątku w pełni na kryptowalutach. Podczas gdy 2,1 miliarda wydaje się być ogromną kwotą, jednakże jest ona ponad 17-krotnie mniejsza w porównaniu z jego majątkiem netto na początku roku, kiedy notowania tokena XRP oscylowały w okolicach 2,39 $. W tym czasie Forbes szacował majątek Larsena na 37,3 miliarda dolarów.

Na kryptowalutach majątek postanowił zbić również mieszkaniec jednej z chińskich prowincji. Gdy koszty energii elektrycznej zaczęły jednak przekraczać zyski z kopania postanowił wspomóc się prądem z sieci kolejowej. Niestety Kraj Środka posiada dosyć surowe przepisy i za kradzież prądu niezbędną do wykopania 3,2 BTC odsiedzi w więzieniu ponad 3 lata i musi zapłacić równowartość kilkudziesięciu tysięcy złotych jako grzywnę.

Pechowy skazaniec z pewnością zarobiłby więcej, gdyby ceny Bitcoina były trochę wyższe. Zdaniem Rana Neunera z CNBC powinno to nastąpić już wkrótce. Neuner podkreślił swoją pewność w stosunku do tego, że cena bitcoina wzrośnie przyznaniem się, że kupił bitcoina dla swoich rodziców. Rajd cenowy mógłby być związany z długo oczekiwaną decyzją Komisji ds. Bezpieczeństwa i Giełd (SEC) w sprawie kilku aplikacji Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF) związanych z btc.

Niższe ceny kryptowalut powodują jednak, że spadają również średnie koszty transakcji. W przypadku Ethereum spadły poniżej wartości jednego centa. Kryptowaluta stała się również dzisiaj głównym aktorem innego ważnego wydarzenia – Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej wydał orzeczenie w sprawie dotyczącej właśnie tokenów ETH, które zostały błędnie wysłane w czasie ICO. To ważny precedens w prawodawstwie. Orzeczenie, które zostało wydane przez sędziego Ronalda A. Skolrooda upoważnia startup Copytrack do wyśledzenia i odzyskania ponad 530 błędnie wysłanych ETH. W czasie wysyłki tokeny te wyceniano na około 391 000 $ (465 000 CAD), ale od tego czasu ich rynkowa wartość spadła do około 121 000 $. To jednak nadal duża suma.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here