Naga MarketseosW przeciągu ostatnich dwóch sesji notowania kryptowaluty EOS wzmacniały się o 43% odbijając od wielomiesięcznych minimów. Tak silny, dwudniowy wzrost ostatni raz obserwowano we wrześniu. Jednym z powodów aprecjacji kursu, dzięki któremu EOS stał się 4. Największym tokenem w obiegu, jest dynamiczny przyrost użytkowników oraz unikalnych adresów.


Kapitalizacja rynku EOS Powyżej jednego miliarda

43% zysku w dwa dni i 23% w przeciągu ostatniej doby (stan na 18 grudnia, godzinę 16:25) spowodowało, że za jeden token EOS płaci się obecnie 2,64 dolara, czyli najwięcej od trzech tygodni. Jednocześnie łączna kapitalizacja rynku przekroczyła barierę jednego miliarda dolarów, zapewniając EOS czwartą pozycję w gronie największych kryptowalut.

W trakcie wtorkowej sesji wszystkie główne tokeny zaliczają zyski w ujęciu dobowym, za wyjątkiem Bitcoin SV, który delikatnie traci:

notowania kryptowalut 18 grudnia 2018
Źródło: Coinpaprika.com

Jak zauważa portal Cryptovest, dynamiczny wzrost zainteresowania EOS wynika między innymi ze wzmożonych zakupów stablecoina Tether (USDT) przez dużych inwestorów instytucjonalnych. Co więcej, sieć EOS wyprzedza w ostatnich dniach konkurentów pod względem ilości transakcji, których liczba utrzymuje się powyżej pułapu 23 milionów w przeciągu ostatniej doby, korzystając także z wyraźnego przyrostu unikatowych adresów.

notowania EOS 18 grudnia 2018
Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – Ayre wieszczy koniec Bitcoina, ten odbija w rocznicę ATH

W dniu rocznicy osiągnięcia historycznych szczytów kurs Bitcoina (BTC) zafundował wszystkim sporą niespodziankę i zyskiwał najwięcej od trzech tygodni, umacniając się o 10% i powracając powyżej pułapu 3,5 tysiąca dolarów. Jednak zdaniem jednego z największych zwolenników projektu Bitcoin SV (BSV), 2019 nie będzie korzystny dla najstarszej z kryptowalut i przyniesie ze sobą jej całkowity upadek.

Wywodzący się z Kanady Calvin Ayre, jeden ze współtwórców Bitcoin Cash, a obecnie główna postać propagująca rozwój BTC Satoshi Vision (BTC SV) będącym jednym z efektów podziału głównej sieci BCH w połowie listopada, w wywiadzie udzielonym dla brytyjskiego Express stwierdził, że „Bitcoin będzie bezwartościowy i spadnie do zera w 2019 roku”.

W środku chińsko-amerykańskiej wojny handlowej, Ludowy Bank Chin pracuje nad stworzeniem własnego prototypu kryptowaluty. Zdaje się, że ten scentralizowany cyfrowy zasób może ostatecznie wyprzeć Bitcoina, a być może nawet samego dolara amerykańskiego. Podczas, gdy oczy całego świata zwrócone są w kierunku ciągle zmieniającego się konfliktu na linii USA-Chiny, Ludowy Bank Chin pracuje nad stworzeniem własnej alternatywy dla Bitcoina, która byłby całkowicie kontrolowana przez chiński rząd. Choć administracja prezydenta Xi Jinpinga zrobiła wiele, aby zdusić krajowy rynek kryptowalut, to nie przeszkodziło jej to w opracowywaniu własnej, bezpiecznej i opartej na blockchainie wirtualnej waluty.

Z Wielkiej Brytanii dobiegają natomiast wieści o sukcesie startupu zajmującego się produkcją sprzętu do kopania kryptowalut, który w 18 miesięcy zarobił ponad milion funtów. Josh Riddett, z Manchesteru, znalazł swoją własną żyłę złota w produkcji koparek niezbędnych do wydobycia kryptowalut. Prowadzona przez niego firma, Easy Crypto Hunter, która rozpoczynała od sprzedaży jednego rodzaju koparki, dzięki reinwestycji osiąganych zysków stała się największym producentem koparek GPU w Wielkiej Brytanii. Firma prowadzi również sesje edukacyjne na temat rynku kryptowalutowego, a także świadczy usługi księgowe dla inwestorów i traderów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here