Naga MarketsJamie Dimon JP Morgan
Jamie Dimon, prezes JPMorgan

Prezes JP Morgan Chase, Jamie Dimon, wielokrotnie w przeszłości wypowiadał się negatywnie na temat Bitcoina oraz rynku kryptowalut, wieszcząc rychły spadek ich wartości. Podobnie jak wielu innych głównodowodzących dużymi spółkami z Wall Street należy do otwartych krytyków cyfrowych aktywów, nazywając je oszustwem. W wywiadzie dla CNBC udzielonym w środę przyznał, że jego niedźwiedzie projekcje się sprawdziły, nie ma zamiaru świętować tego faktu.


Nie dla kryptowalut, tak dla technologii blockchain

Jamie Dimon w wywiadzie udzielonym CNBC przypomniał, że był jednym z pierwszych i najodważniej mówiących na Wall Street o zagrożeniach jakie niosą ze sobą kryptowaluty. W momencie największego szału cenowego twierdził, że „jeżeli ktoś był na tyle głupi, aby kupować [kryptowaluty], to prędzej czy później za to zapłaci”.

Zapytany podczas forum ekonomicznego w Davos czy satysfakcjonuje go obecny obrót spraw i spadek wartości Bitcoina o 80% stwierdził, że nie jest to dla niego powodem do radości albo świętowania. O ile bowiem same kryptowaluty są dla niego negatywnym elementem rynku, to wierzy w potencjał stojący za blockchainem: „Blockchain to prawdziwa technologia – jest bazą danych, do której każdy z nas może mieć dostęp i która jest zawsze aktualna”.

JP Morgan wykorzystuje technologię, która eliminuje trzecią, pośredniczącą stronę transakcji poprzez stworzenie stałego, otwartego zapisu wszystkich zleceń w sieci. Kupujący i sprzedający mogą wchodzić w bezpośrednią interakcję, a ich wymiana może być rejestrowana w ramach “rozproszonej” księgi.

W październiku 2017 r. JP Morgan Chase ogłosił system oparty na łańcuchu blokowym, który “znacząco zredukuje” liczbę pośredników potrzebnych do weryfikacji globalnych płatności, skracając czas transakcji “z tygodni do godzin”. Royal Bank of Canada oraz Australia i New Zealand Banking Group należą do partnerów banku w projekcie.

Zobacz również: CEO JPMorgan: “Bitcoin g**no mnie obchodzi!

Rynek kryptowalutowy nadal stoi w miejscu. Konsolidacja Bitcoina i głównych altów

Bitcoin porusza się w dwustudolarowej konsolidacji już od 14 sesji i ostatni raz tak długi okres ruchu bocznego bez trendu obserwowano w październiku (wtedy zakończył się drastycznymi spadkami do obecnych poziomów). Cena najstarszej z kryptowalut stabilizuje się w okolicach 3600 dolarów i w przeciągu ostatniej doby traciła 0,08%. W przypadku tradycyjnego rynku walutowego jest to uznawane za brak ruchu, natomiast na o wiele bardziej zmiennym rynku kryptowalutowym doprowadza sporą część spekulantów do niecierpliwości.

kursy kryptowalut 24 stycznia
Źródło: Coinpaprika.com

Jak wskazują dane portalu coinpaprika.com brak zmienności widać również na altach. XRP traci 0,11%, Bitcoin Cash zyskuje 0,91%0, a najsilniej porusza się Ethereum (-1,28%) oraz Stellar (-1,61%).

Bitcoin kurs 24 stycznia
Kurs Bitcoina stoi w miejscu kolejną sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – CBOE rezygnuje z ETF na BTC, Cryptopia straciła $16 mln?

Zgodnie z dokumentem opublikowanym w środę przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), CBOE wycofało swój wniosek o powstanie ETF opartego na bitcoinie 22 stycznia. Pismo, które zostało nadane przez zastępcę sekretarza SEC Eduardo A. Alemana, nie wyjaśnia jednak, dlaczego CBOE – który był również pierwszym amerykańskim operatorem giełdowym, który notował futures oparte na bitcoinie – wycofało swój wniosek.

W tym samym czasie giełda kryptowalut Cryptopia poinformowała, że w związku z niedawnym atakiem straciła nie 2,5 miliona USD (jak wcześniej przewidywano), ale około 16 milionów USD w środkach klienckich. To, co czyni ten incydent szczególnie niepokojącym, to fakt, że, w przeciwieństwie do innych takich kradzieży, jego sukces nie wynikał z odnalezienia przez hakerów luki w kodzie  platformy, ale uzyskania bezpośredniego dostępu do aż 76 000 portfeli użytkowników. Innymi słowy, atakujący znaleźli jakiś sposób na uzyskanie tysięcy prywatnych kluczy użytkowników Cryptopii!

Oprócz tego dzisiaj mówiło się o:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here