Naga MarketsOstatnie kilkanaście dni nie były zbyt optymistyczne dla Ethereum, które po wybiciu dołem formacji trójkąta pozostawało pod presją sprzedających aż do testu okolic równego poziomu $500. Czy za spadki drugiej co do kapitalizacji rynkowej kryptowaluty odpowiedzialny jest EOS? 


Już jutro, 2 czerwca EOS opuści blockchain Ethereum i przejdzie w całości na swój własny MainNet. Wydarzenie to jest o tyle doniosłe ponieważ EOS również znajduje się w ścisłej czołówce najwyżej wycenianych kryptowalut a jego kapitalizacja rynkowa na dzień 1 czerwca 2018 roku przekracza 10,8 mld USD.

Dlaczego to tak ważne? 

Stworzony przez Block.one EOS kierowany jest przez Dana Larimera. Jest to człowiek odpowiedzialny również za stworzenie Steema – altcoina napędzającego platformę społecznościową Steemit. Larimer odpowiedzialny jest również za Bitshares – zdecentralizowaną platformę wymiany kryptowalut. Nic dziwnego, że z takim człowiekiem u steru EOS błyskawicznie zdobył popularność wśród uczestników kryptorynku.

Jednak w głównej mierze, ludzie inwestujący w EOS wierzą w samą ideę projektu, który do tej pory polegał na bloku Ethereum i był zwyczajnym tokenem ERC-20.

Przejście na własny mainnet i stanie się pełnoprawną kryptowalutą będzie zdaniem niektórych początkiem końca Ethereum którym EOS wyraźnie się inspiruje. Zdecentralizowany system operacyjny, zaprojektowany z myślą o obsłudze aplikacji komercyjnych ma być jeszcze szybszy, jeszcze bezpieczniejszy i bardziej skalowalny niż Ethereum.

Niemniej jednak w mediach pojawiły się już doniesienia o potencjalnym przesunięciu daty wypuszczenia EOSIO V1 przez zespół deweloperów EOS. Wszystko ze względu na… całą masę wykrytych błędów w nowej sieci.

Zespół EOS wystosował odpowiedni komunikat w którym tłumaczy, że większość z problemów została już rozwiązana, a sama data publikacji nowej wersji EOS pozostaje niezmieniona. Mimo wszystko traderzy wciąż z uwagą obserwują sytuację na obu kryptowalutach z nadzieją na pojawienie się okazji inwestycyjnych.

ETH lekko do przodu, EOS poniżej kreski

Przyglądając się dziś wykresom ETH oraz EOS nie można odnieść wrażenia, że doniesienia o potencjalnym końcu Ethereum i masowej migracji kapitału w stronę EOS są wyraźnie przesadzone.

Co prawda ETH pozostaje pod presją niedźwiedzi, a w ostatni poniedziałek odnotowało spektakularne spadki. Mimo wszystko znalezienie wsparcia na poziomie $500 wyraźnie przysłużyło się kryptowalucie, która znajduje się obecnie w korekcie wzrostowej:

Powrót powyżej $830 będzie sygnałem kontynuacji wzrostów

EOS tymczasem znajduje się w formacji trójkąta, konsolidując w okolicy poziomu dwunastu dolarów:

Rynek krypto nie ujrzy regulacji przez lata?

Tak stwierdziła Kathryn Haun, członek zarządu Coinbase oraz HackerOne na Code Conference w Kaliforni. Haun po raz kolejny odwołuje się do początków internetu, kiedy to użytkownicy nowej sieci również usiłowali stworzyć pojedyncze ciało regulacyjne zajmujące się tylko i wyłącznie cyfrowym światem – jak wiadomo, wysiłki te spełzły na niczym.

 Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Haun przekonuje również, że wysoce zmienny rynek kryptowalut w swojej naturze jest ciężki do regulacji. Gdybyśmy uregulowali ten rynek kilka lat temu, przepisy te byłyby już przestarzałe ze względu na znaczny wzrost popularności ICO – stwierdza Haun.

Sytuacja na rynku – piątek, 1 czerwca

Zerkając na pierwszą dziesiątkę największych pod względem kapitalizacji kryptowalut widzimy, że jedynie jedna z nich – IOTA – notuje wzrosty w ostatnich 24 godzinach:

źródło: coinmarketcap.com

Największe spadki w ostatniej dobie notuje WaykiChain (-7,99%), tuż za nim znajduje się Mixin (-7,68%) oraz Nano (-7,43%).

źródło: coinmarketcap.com

Po drugiej stronie tabeli znajdują się Kyber Network (+11,26%), Nebulas (+10,46%) czy Theta Token (+9,66)

źródło: coinmarketcap.com

O tym się dzisiaj mówiłotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here