Naga MarketsLogo tokenu 0XW trakcie tego tygodnia notowania tokenu 0x bazującego na sieci Ethereum zyskują trzecią sesję z rzędu, pokonując pierwszy raz od początku sierpnia pułap jednego dolara. Popytowa reakcja rynku i aprecjacja o kilkanaście procent została wywołana informacją o udostępnieniu cyfrowego aktywa na giełdzie Coinbase.


Najpierw traderzy profesjonalni, teraz czas na inwestorów indywidualnych

Token 0x Protocol (ZRX) został udostępniony instytucjonalnym użytkownikom Coinbase w zeszłym tygodniu, a w tym z możliwości kupna i sprzedaży aktywa skorzystać mogą również inwestorzy indywidualni.

Jednak nie wszyscy klienci Coinbase będą mieli natychmiastowy dostęp do e-monety: w wpisie na blogu prezes Coinbase Consumer i dyrektor generalny Dan Romero napisał, że token “początkowo nie będzie dostępny dla mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz stanu Nowy Jork”.

Listing wydaje się być pierwszym, który rozpoczyna proces poszerzania listy aktywów dostępnych w Coinbase. „Ogłaszamy nowy proces, który pozwoli nam na szybkie dodawanie większości zasobów cyfrowych zgodnych z prawem miejscowym, poprzez zaspokojenie wniosków o dopuszczenie do obrotu w poszczególnych jurysdykcjach. W praktyce oznacza to, że niektóre nowe aktywa wymienione na naszej platformie mogą być dostępne dla klientów tylko w wybranych jurysdykcjach przez pewien okres czasu”

Jednocześnie przedsiębiorstwo sygnalizowało, że może wprowadzić opłaty za emisję nowego tokenu na giełdzie – co jest powszechną praktyką wśród mniejszych burs kryptowalutowych – w celu pokrycia kosztów implementacji części projektów, szczególnie tych mniej popularnych.

“Inwestujemy również w nowe narzędzia, aby pomóc ludziom zrozumieć i zbadać kryptowaluty” – napisał we wtorek Romero. W tym celu, strona giełdy zawiera teraz stronę informacyjną dotyczącą tokena 0x, jak również bardziej ogólną stronę edukacyjną na temat rynku kryptowalutowego.

Jak widać po reakcji kursu 0x Protocol, decyzja Coinbase została bardzo ciepło przyjęta przez inwestorów, a token środę otwiera nad 200-okresową średnią ruchomą, wybijając równocześnie istotną strefę oporu pod poziomem 0,80 (wzmacnianą przez 23,6% zniesienia Fibonacciego):

Źródło: Tradingview.com

Po pokonaniu wstępnych niedźwiedzich blokad przed notowaniami kolejna przeszkoda w formie okrągłego poziomu 1,00 oraz strefy S/R z czerwca i sierpnia. Rynek znalazł się więc w relatywnie neutralnej strefie i dopiero wybicie nad 1,05 zmieni sytuację pozwalając przetestować 1,25. Alternatywnie, wyjście z zakresu dołem otworzy drogę do minimów pod 0,50.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Stellar najsilniej zyskuje w czołówce, środa nie dla Dogecoina

W gronie dwudziestu największych aktywów kryptowalutowych w środę najlepiej radzą sobie Stellar (6,18%) oraz NEO (2,85%), który świętuje drugą rocznicę uruchomienia głównej sieci. Bitcoin porusza się delikatnie pod powierzchnią (-1,02%), najsilniej traci natomiast Dogecoin (-6,10%):

Źródło: Coinpaprika.com

Najstarsza z kryptowalut od połowy czerwca porusza się w wąskim przedziale zmienności (nie licząc dosyć istotnych momentów wybicia), testują na przemian okolice $6800-6900 i poziomy tuż nad $6000. Wiele wskazuje na to, że sytuacja w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie, a po poniedziałkowych ruchach wzrostowych wywołanych między innymi spadkami Tethera nie został już ślad:

Bitcoin 17.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Logo BitBayPrzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – stablecoiny sieją zamęt, ciekawe projekty blockchain na horyzoncie

Wspomniany powyżej Tether wywołał niemałe zamieszanie na rynku kryptowalut w tym tygodniu, a inwestorzy zadają sobie pytanie czy razem z innymi „stabilnymi tokenami” (z ang. stablecoinami) jest w stanie zagwarantować alternatywę dla tradycyjnego dolara. Kilka walut kryptograficznych powiązanych z kursem dolara amerykańskiego jest obecnie przedmiotem obrotu znacznie wyższego lub znacznie niższego niż rzeczywisty USD. Chociaż stablecoiny są zazwyczaj używane jako przepustki umożliwiające inwestorom kupno Bitcoina lub innych kryptowalut na giełdach nieobsługujących tradycyjnego pieniądza, to różna wycena w stosunku do dolara amerykańskiego sprawia, że często nie płacą „rzeczywistej” ceny za dany token, którą zaburza spadek lub wzrost kursu rzekomo „stabilnej” monety.

O ile tradycyjny dolar może okazać się lepszy w wycenie kryptowalut niż jego cyfrowe odpowiedniki, to transakcja z 16 października udowadnia, że sama sieć BTC jest zdecydowanie lepsza od standardowej bankowości, co najmniej w jednym aspekcie. Użytkownik Bitcoina przeniósł 29 999 BTC o wartości 194 mln dolarów ponosząc przy tym opłatę w wysokości zaledwie 0,1 USD. Dla porównania chcąc wysłać milion dolarów za pośrednictwem typowej instytucji finansowej klient zapłaciłby ponad 10 tysięcy dolarów w prowizjach. Wydawanie od 0,1 do 1 USD za transakcję o wartości od 5 do 10 USD może być nieefektywne i niepraktyczne. Jednak wydatkowanie tej samej opłaty na przetwarzanie wielomilionowych transakcji zapewnia kryptowalutom wyraźną przewagę nad dotychczasowymi systemami.

Szczególnie, że zdaniem holenderskiego banku centralnego nie stanowią one zagrożenia dla stabilności obecnego systemu finansowego. Szef holenderskiego banku wzywa jednak do stworzenia paneuropejskiej unii lub wspólnego międzynarodowego podejścia regulacyjnego. Jednocześnie dodał, że Holandia nie powinna trzymać się z daleka od rynku blockchainowego.

Blisko „łańcucha bloków” trzymać chce się również Steve Woźniak, współzałożyciel Apple, oraz Toyota. Były współpracownik Stave’a Jobsa dołączył do EQUI Global, funduszu venture capital zajmującego się technologią blockchain. W opublikowanym na portalu Medium oświadczeniu Wozniak określa swoją wizję współpracy.Sam chce szukać przyszłych “technologicznych gwiazd” właśnie w firmach technologicznych. Pochwalił się, że regularnie otrzymuje propozycje współdziałania z nowatorskimi przedsięwzięciami. Jego obecna decyzja jest jednak o tyle zaskakująca, że jest to pierwszy raz od wielu lat, gdy zgodził się dołączyć do jakiejś firmy.

Wspomniana wcześniej Toyota ma natomiast zamiar wykorzystać zalety rynku kryptowalutowego poprzez współpracę z firmą Lucidity. Firma Lucidity, znana wcześniej pod nazwą KR8OS, została założona w Los Angeles w 2017 roku i oferuje rozwiązania blockchainowe  na rynku marketingu. Dzięki jej narzędziom reklamodawcy mogą monitorować sposób przydzielania środków w kwestii reklam cyfrowych.

Blockchain, a dokładniej mówiąc technologii rozproszonej księgi (DLT) ma przynieść korzyści również jednemu z największych i najważniejszych rynków inwestycyjnych zgromadzonemu wokół nowojorskiej Wall Street. Niedawne badanie przeprowadzone przez Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC), firmę świadczącą usługi finansowe, wykazało, że technologia DLT jest wystarczająco skalowalna, aby obsłużyć codzienne obroty amerykańskiego rynku akcji. Informację podano w komunikacie prasowym opublikowany 16 października.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here