Naga MarketsPaulina Woźniak patrząca w obiektyw
Paulina Woźniak, CEO FuturoCoin OU (Estonia) weźmie udział w spotkaniu parlamentarnego zespołu ds. kryptowalut |źródlo: LinkedIn.com

Prawo zazwyczaj pozostaje daleko w tyle za nowoczesnymi technologiami. Do podobnych wniosków doszli członkowie, utworzonego w maju tego roku parlamentarnego zespołu ds. kryptowalut. Zespół, któremu przewodniczy poseł niezrzeszony Jacek Wilk zaprosił na swoje kolejne posiedzenie Paulinę Woźniak, CEO Futurocoin OU (Estonia). 


Do 4 października tego roku zespół, którego celem – jak czytamy w regulaminie – jest wspieranie działań edukacyjnych na temat kryptowalut oraz współpraca ze środowiskiem prawnym, naukowym i biznesowym aby zaproponować projekty prawa pozwalającego na ich rozwój w Polsce istniał jedynie na papierze. Dopiero w październiku, a więc cztery miesiące po jego utworzeniu, członkowie zespołu zebrali się by przedyskutować kwestię maltańskiej interpretacji pieniądza wirtualnego. Transmisja z posiedzenia dostępna jest na stronie internetowej Sejmu.

Przedstawiciel kontrowersyjnej firmy na spotkaniu parlamentarzystów

Kolejne posiedzenie zespołu planowane jest na 14 listopada i według informacji jakimi podzielił się zespół FuturoCoin, weźmie w nim udział Paulina Woźniak:

Absolwentka uczelni ekonomicznych w Warszawie oraz Wrocławiu będzie brała udział w dyskusji na temat regulacji kryptowalut w polskim prawie oraz wdrażaniu technologii blokchain w życiu codziennym.

Tymczasem we wrocławskiej Prokuraturze Okręgowej wciąż toczy się postępowanie w sprawie działalności Futurenet. W zeszłym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzegał przed potencjalną piramidą finansową jaką w opinii prezesa Urzędu ma być FutureNet, a także poinformował prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

FuturoCoin liderem wzrostów

Ostatnią dobę na rynku kryptowalut można nazwać nudną bowiem zmienność na Bitcoinie dawno nie była tak niska. A BTC nadal pozostaje najważniejszą częścią całego rynku dzięki kapitalizacji rzędu 3,745 mld USD…

Mimo przeważającej nudy na czoło najlepiej radzących sobie kryptowalut wysuwa się Futurocoin, który w momencie tworzenia tego podsumowania zyskiwał niemal 13,9%. Budząca żywe – i często niezwiązane z bieżącym kursem – emocje kryptowaluta powraca powyżej poziomu 9 dolarów:

wykres Futurocoin
Wykres FuturoCoin | źródło: coinpaprika.com

Logo BitBay

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – Bank Ameryki stworzył patent do przechowywania kluczy kryptowalutowych

W zatwierdzonym w wtorek patencie przez Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, Bank Ameryki oznajmia, iż stworzył „bezpieczne urządzenie przechowujące wirtualną pamięć”. Ma ono służyć do przechowywania kluczy prywatnych, takich jak te używane na platformach opartych o technologię blockchain, wyjaśniając, że obecnie większość kluczy jest chronionych jedynie przez hasło.

Steve Wozniak w czasie konferencji Crypto Invest Summit w Los Angeles określił bitcoina mianem „złota” i współczesnej formy„buntu”. Popularny Woz powiedział też, w czym widzi potęgę blockchaina i za co lubi nową technologię: “Naprawdę podoba mi się wiele tego aspektów… możecie spojrzeć na bitcoina jak na wzór – złoto … znikąd żadnej kontroli, a to naprawdę działa”.


AKTUALIZACJA

Krótko po publikacji artykułu zaczęły do nas spływać informacje, że obecność pani Woźniak na posiedzeniu zespołu parlamentarnego stoi pod wielkim znakiem zapytania. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji wielu z członków Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii wyraziło kategoryczny sprzeciw wobec udziału w pracach zespołu przedstawicielki firmy FutureNet ze względu na wspomniane w tekście toczące się śledztwo prokuratury. Post FutureNet na Facebooku w którym informowano o całej sprawie został już usunięty. O godzinie 17:54 tweet FuturoCoinFTO na Twitterze wciąż był online.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here