Naga MarketsOstatnie 24 godziny nie były łaskawe dla inwestorów holdujących kryptowaluty, bowiem wśród największej “dziesiątki” nie ma żadnej rosnącej. W spadkach prym wiedzie Bitcoin Cash -11%, niewiele mniej traci IOTA, sam Bitcoin traci ponad 3%. Ten ostatni jednak może powrócić na szczyt (około 20 tysięcy dolarów), szybciej niż nam się wydaje – twierdzi były trader wielokrotnie dziś opisywanego JPMorgan.

Danny Masters, bo o nim mowa, uważa że mimo zeszłorocznego rajdu na nowe szczyty, Bitcoin nadal nie dostał wiatru w żagle, którego dostarczy dołączenie inwestorów instytucjonalnych.

„Należy nadal wspierać budowanie tej struktury. Duzi gracze chcą otrzymać narzędzia i rozwiązania do nich przystosowane. Potrzebujemy indeksów i sposobów mierzenia wydajności, dzięki czemu lepiej będzie można zrozumieć sentyment na rynku” – powiedział Masters.

BTCUSD dzięki TradingView

Jeśli by wierzyć prognozom ex-tradera, cena do końca roku ma potencjał na przynajmniej 150-procentowy wzrost.

Jak bumerang powraca też kwestia bezpieczeństwa użytkowników kryptowalut, nowy wirus wykorzystał pół miliona komputerów do wykopania 133 tokenów Monero. Samodzielna próba próba usunięcia malware prowadzi do uszkodzenia sprzętu komputerowego. Co ciekawe, wirus nie atakuje platform opartych na oprogramowaniu Avast i Kaspersky.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani piątkowej sesji

Zacznijmy od wygranych, tutaj zdecydowanie rządzą tokeny giełd Binace +18% i Huobi +9%, na kolejnych miejscach WaykiChain ze wzrostem 8%, Populous ponad 6%. Nieźle radzą sobie także Steem i Zcash.

Po drugiej stronie tabeli Mithril to największy spadek -15% oraz Polymath -12%, jednak nie są to zbyt duże coiny ich kapitalizacja nie przekracza 300 mln dolarów.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 18 majaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Czy Chiny zakończą spór handlowy?
Następny artykułBlok po 22 – 18 maja 2018: AUD/CAD, GBP/USD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here