Naga MarketsPo ponad dwóch miesiącach nieokreślonego trendu i marazmu, rynek kryptowalut otrzymał impuls do dynamiczniejszego wybicia. Wczorajszy wieczór przyniósł nagłe umocnienie Bitcoina, za którym podążyły również inne tokeny. W efekcie w skali ostatnich czterech sesji BTC zyskuje ponad $1400 dolarów, co jest najlepszym wynikiem od początku roku. Kolejny przystanek to 50% zniesienia trendu spadkowego obserwowanego od maja.


TOP10 – cały rynek na zielono

Patrząc na notowania kryptowalut w przeciągu ostatniej doby wyraźnie widać, że pozytywna atmosfera udzieliła się większości tokenów. BTC zyskuje prawie 11%, a w gronie dziesięciu największych najlepiej radzą sobie Stellar (36,44%) oraz Cardano (22,19%):

Źródło: Coinpaprika.com

We wczorajszym kryptowalutowym podsumowaniu dnia cytowano głównego analityka Think Markets, który twierdził, że Bitcoin wkrótce wybije kilkumiesięczny ruch boczny. Naeem Aslam z pewnością nie spodziewał się, że zaledwie kilka godzin później BTC rzeczywiście pokona górne ograniczenie konsolidacji i zamknie się kilkaset dolarów powyżej.

Wtorkowa sesja to kontynuacja umocnień, pozwalająca trwale pokonać strefę $7 tysięcy dolarów i budować apetyt na atak strefy 50% Fibo oraz kolejnego okrągłego pułapu psychologicznego. Jest to jednak z ostatnich przeszkód przed powrotem w okolice $10 tysięcy:

Źródło: Tradingview.com

Nagłówki w trakcie środowej sesji skradł również Stellar, który tylko dzisiaj zyskuje ponad 20% i testuje strefę S/R 0,30 niezwykle istotną w 2018 roku. Notowania zyskują szóstą sesję z rzędu po teście tegorocznych minimów i podobnie jak w przypadku Bitcoina wlewają w serca inwestorów nadzieje co do dalszej aprecjacji:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani środowej sesji

W środowej odsłonie kryptowalutowego podsumowania dnia można całkowicie pominąć udział czerwonej części rynku, gdyż na chwilę obecną tracą zaledwie dwa tokeny – WINCOIN oraz TenX. Pozostała setka największych monet podąża za Bitcoinem i ponad 40 z nich notuje dwucyfrowe zyski:

Źródło: Coinpaprika.com

Oprócz wspomnianego powyżej Stellar, do czołówki załapał się również popularny „Pieseł Coin”, czyli Doge oraz Cardano. O tym jak dynamicznie zmienia się cena Doge wobec Bitcoina świadczy poniższy wykres. Notowania potrzebowały zaledwie dwóch sesji, aby praktycznie w całości odrobić ponad dwa miesiące spadków:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze wydarzenia dnia – 18 lipca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here