Naga Markets webinar


Piątek nie niesie z sobą większych zmian w wycenie pierwszej dziesiątki najpopularniejszych kryptowalut. Większość z nich pozostaje w okolicy czwartkowego zamknięcia lub nieznacznie traci na wartości. Tymczasem świat obiegła informacja, że blockchain mógłby być jeszcze bezpieczniejszy. Wszystko za sprawą jednego patentu…


Czwarta pod względem wielkości na świecie firma telekomunikacyjna – Nippon Telegraph and Telephone (NTT) poinformowała o złożeniu w amerykańskim biurze patentowym wniosku o przyznanie patentu na nowe rozwiązanie w łańcuchu bloków.

Do tej pory blockchain zawierał jedynie podpis osoby wysyłającej (inicjującej) transakcję – tłumaczy japoński telekom proponując wprowadzenie rozwiązania w którym zarówno nadawca jak i odbiorca płatności musieliby złożyć cyfrowy podpis potwierdzający zawarcie transakcji. We wniosku czytamy, że głównym założeniem wprowadzanych zmian ma być poprawa bezpieczeństwa sieci.

Nikt nie chce Bitcoina

Żaden z moich zarządzających nie przyszedł do mnie i nie powiedział “musimy kupić kryptowalut” (…) wciąż głowię się nad Bitcoinem” – przekonuje Ken Griffin, miliarder i założyciel Citadel – jednego z największych funduszy hedge zajmujących się inwestycjami alternatywnymi. Tymczasem inny fundusz prezentuje zupełnie przeciwne stanowisko.

BlackRock, który jest największym funduszem inwestycyjnym na świecie, obracający ponad 6,28 bilionami dolarów, który poinformował niedawno o zmianie swojego stanowiska wobec kryptowalut.

Przegrani i wygrani piątkowej sesji

Spoglądając na stopy zwrotu najważniejszych kryptowalut można stwierdzić – nuda. Bitcoin w ciągu ostatniej doby zyskuje zaledwie 0,27%, Ethereum traci 2,43% natomiast liderem spadków pozostaje XRP, które na czas pisania tego artykułu znajduje się 5,66% pod kreską. Niemniej jednak Ripple gonione jest przez IOTA (-5,27%), Cardano (-5,42%) czy Stellar (-5,24%).

źródło: coinpaprika.com

Zdecydowanie lepsze wyniki notują mniej popularne tokeny. Ponad 12% zyskuje Kin, a znajdujący się na setnym miejscu na coinparika.com ZCoin w momencie pisania artykułu znajdował się ponad 7% powyżej kreski. 

Zdecydowanie gorzej radził sobie fork BTC – Bitcoin Private (-19,82%) Nano (-14,48%) czy Wanchain (-12,64%).

źródło: coinpaprika.com

O tym się mówiłoCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here