Naga MarketsInwestując w jakąkolwiek z 20 największych kryptowalut w zeszły poniedziałek, 29 października portfolio znalazłoby się na minusie co najmniej -2,13%. Tyle bowiem traci najmniejszy przegrany siedmiodniowego handlu Dash. Bitcoin osuwał się o 2,65% testując dzisiaj dwutygodniowe minima. Najsilniej w skali tygodniowej traciły natomiast Dogecoin (-12,77%) oraz Ethereum Classic (-9,60%).

notowania krypto 29.10.2018
Źródło: Coinpaprika.com

Zmienność na rynku nadal pozostaje niewielka, jednak przeważają spadki, w efekcie czego łączna kapitalizacja rynkowa ponownie zbliża się do pułapu $200 miliardów. Poniedziałkowy ruch na Bitcoinie o niemal 2% jest najsilniejszym od 18 października, a inwestorzy kryptowalutowi z pewnością nie przywykli do takiego braku zmienności. Co ciekawe, miesięczna zmienności indeksu Nasdaq przekroczyła tą widoczną na najstarszej z kryptowalut, będąc precedensem na rynku e-monet kojarzonym głównie z silnymi i gwałtownymi ruchami cen. Dla porównania 20-dniowa historyczna zmienności Bitcoina spadła do 31,5%, a w tym samym czasie dla Amazona wynosiła 35% a dla Netflixa 52%.

btcusd 29.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Bitcoin traci w poniedziałek, jednak daleko mu do rozrysowania jakiegokolwiek istotnego ruchu. Cena nadal jest uwięziona w liczącej sobie tysiąc dolarów konsolidacji, a oprócz tego ruchy blokuje 38,2% zniesienia trendu spadkowego (od sierpnia) w połączeniu z maksimami wrześniowymi pod $6800. Układ techniczny domyka również zwężający się klin, którego dolna podstawa testowana jest nieprzerwanie od drugiej połowy czerwca.

Na rynku altcoinów w poniedziałek również króluje czerwień. Wśród stu największych zyskuje jedynie garstka – Nxt (16,28%), Polymath (4,43%) oraz MobileGo (3,26%), dwucyfrowe spadki notują natomiast Revain (-14,26%), Veriaseum (-13,48%) oraz Dentacoin (-10,49%).

Logo BitBayPrzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – 120 poszkodowanych zgłosiło się w sprawie DasCoina

Nasz piątkowy artykuł dotyczący problemów DasCoina przyniósł zaskakujące efekty. Do fundacji Trading Jam tylko w piątek zgłosiło się blisko 120 kolejnych osób, które uważają się za poszkodowane przez firmę. O problemach DasCoina pisaliśmy TUTAJ. W ramach śledztwa Centralne Biuro Śledcze zabezpieczyło już 44 mln zł należące do projektu. Jakub Mościcki z fundacji Trading Jam przyznaje, że tylko w piątek do jego organizacji zgłosiło się ok. 120 osób, które twierdzą, że są poszkodowane przez DasCoin: “Tylko pierwszego dnia po ukazaniu się artykułu zgłosiło się do nas blisko 120 osób, które czują się poszkodowane. Zakres historii tam opisanych jest naprawdę szeroki. Od lekkiego bagatelizowania, gdzie ktoś przyznaje, że “dał się naciągnąć na 500 EUR i wie, że tych pieniędzy nigdy nie zobaczy” do spraw wręcz tragicznych i łapiących za serce, gdzie ludzie brali kredyty na tysiące euro, żeby zainwestować w ten projekt”.

Pozostając w temacie rynkowych kontrowersji nie można przejść obojętnie obok MapleChange, która najprawdopodobniej dopuściła się exit-scamu, zamykając swoją działalność i defraudując środki klientów. Branża krypto ma nadzieję, że w obliczu coraz większej regulacji przypadki „exit scam” nie będą miały już miejsca. Oszustwo to działa w prosty sposób: najpierw należy zdobyć zaufanie klientów, którzy będą przelewali środki na daną giełdę, a następnie po zgromadzeniu wystarczająco dużych funduszy ulotnić się z nimi, najczęściej pod pretekstem ataku hakerskiego wykonanego przez podmioty trzecie.

Zdaniem programisty Ethereum z firmy Parity Technologies na ataki narażony jest również sam Ether, zwiększając ryzyko upadku projektu w dłuższej perspektywie. Niektóre z największych dApps i protokołów, w tym portfel MetaMask, zdecentralizowany protokół wymiany 0x i MyCrypto polegają na Infurze. W tym tygodniu Schoedon stanowczo jednak stwierdził, że jeśli dApps nadal będą polegać na deweloperach infrastruktury opartej na Infurze, wizja całego projektu “zawiedzie” w dłuższej perspektywie.

Negatywne elementy rynku kryptowalutowego najwyraźniej nie zniechęcają jednak dużych graczy ze świata tradycyjnych finansów przed mocniejszym zaangażowaniem się w e-pieniądz. Przykładowo Mastercard chce obsługiwać płatności kryptowalutowe. Zgodnie z raportem opublikowanym 25 października przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) wynika, iż wniosek dotyczy nowych płatności i metod płatności w celu umożliwienia przeprowadzania transakcji kryptowalutowych zarówno dla klientów detalicznych, jak i giełd, wraz z umożliwieniem przechowywania wirtualnych walut na kontach. Firma zamierza wprowadzić specjalnie zaprojektowany system ochrony dla klientów kryptowalutowych przy jednoczesnej ochronie przeciwko oszustwom i kradzieżom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here