Naga MarketsBitcoinW trakcie czwartkowej sesji kurs kryptowaluty Bitcoin notuje silnie, niemal dziesięcioprocentowe osunięcie, testując poziom 3700 dolarów, gdzie przebiega dolne ograniczenie obecnej konsolidacji. Taka dynamika wyprzedaży jest jak do tej pory największą w tym roku i ciągnie za sobą cały rynek cyfrowych aktywów.


Dwucyfrowe spadki w gronie największych kryptowalut

10 stycznia traci nie tylko Bitcoin, ale wszystkie z głównych kryptowalut, notując dwucyfrowe osunięcia. W gronie tym najgorzej radzi sobie Bitcoin Cash, który osuwa się o niemal 17%, NEO o 16%, a trzeci pod względem kapitalizacji Etereum o 15%:

notowania kryptowalut 10 stycznia
Źródło: Coinpaprika.com

Wracając jednak do notowań Bitcoina, to te w czwartek niespodziewanie przechyliły się w kierunku południowym i testują strefę 3700 dolarów, czyli dolne ograniczenie ruchu bocznego trwającego od okresu bożonarodzeniowego (zielony prostokąt). Wybicie zakresu dołem otworzy drogę do testu kolejnego istotnego obszaru, znajdującego się na wysokości 3200 dolarów:

bitcoin 10 stycznia
Źródło: Tradingview.com

Analitycy nie znajdują poważniejszych powodów takiego stanu rzeczy, wyjaśniając spadki głównie chęcią odwrócenia niedzielnych wzrostów kiedy Bitcoin powracał nad poziom 4 tysięcy dolarów. W szerszej perspektywie cena BTC nadal jest „blokowana” przez relatywnie wąski zakres 3200-4400 dolarów i dopiero jego wybicie pozwoli określić dalszą przyszłość kryptowaluty. Z całą pewnością większość inwestorów czeka na pokonanie górnej bandy wspomnianego ograniczenia i powrót do poziomów obserwowanych jeszcze w listopadzie, ponad 6 tysiącami dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – kolejny wniosek o kryptowalutowy ETF, Monero modne wśród hackerów

Bitwise Asset Management, wiodący dostawca indeksu krypto-aktywów i funduszy beta, poinformował dziś o złożeniu wstępnej deklaracji rejestracyjnej na formularzu S-1 w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z propozycją utworzenia ETF-a bazującego na fizycznie przechowywanych Bitcoinach (BTC).  Bitwise Bitcoin ETF śledziłby Bitwise Bitcoin Total Return Index, starając się uchwycić pełną wartość inwestycji w Bitcoiny, w tym znaczące hard forki. Indeks opracowywany jest przez Bitwise Index Services, LLC.

Akceptacja kryptowalutowego ETFu z całą pewnością zwiększyłaby znaczenie cyfrowych aktywów w świecie. Podobnego zdania jest również Nick Szabo, który podczas izraelskiej konferencji na Uniwersytecie w Tel Awiwie dotyczącej Bitcoin, że użycie kryptowalut wzrośnie w krajach dotkniętych przez sankcje gospodarcze oraz cierpiących z powodu źle działającego systemu monetarnego.

Szabo argumentował również, że banki centralne mogą w przyszłości skorzystać z rezerw kryptowalutowych w celu uzupełnienia swoich krajowych rezerw złota.

Bitmain, chiński producent koparek kryptowalutowych, osiągnął interesujący punkt na swojej drodze do wejścia na giełdę (IPO). Chociaż nie wiele było słychać na ten temat od czasu, gdy firma złożyła wniosek o debiut na parkiecie w Hongkongu we wrześniu, to wiele wskazuje na to, że firma zatrudniła nowego prezesa, a dwóch założycieli pełnić będzie funkcje pomocnicze.

W trakcie czwartkowej sesji nie zabrakło również informacji o atakach i działaniach kryptowalutowych oszustów:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here