Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuObecny brak ruchu notowań Bitcoina (BTC) jest najdłuższym od października zeszłego roku. Najstarsza z kryptowalut porusza się w zaledwie dwustu-dolarowym przedziale zmienności od 11 stycznia i niewiele wskazuje, że sytuacja zmieni się w najbliższym czasie. Ostatni raz cena przesuwała się bokiem tak długo w październiku (tuż nad pułapem 6 tysięcy dolarów), następnie tracąc 44% w dwa tygodnie.


Bitcoin po 3400 dolarów, najtańszy od połowy grudnia

W trakcie wtorkowej sesji zmienność Bitcoina nadal pozostaje niemal niezauważalna, jednak chwilowo cena osuwała się do poziomu 3400 dolarów, pogłębiając tym samym tegoroczne minima i testując poziomy obserwowane ostatni raz ponad miesiąc temu:

Bitcoin 22 stycznia 2019
Kurs Bitcoina (BTC) testuje 3400 dolarów. Źródło: Tradingview.com

Kolejny dzień z rzędu w miejscu stoją też pozostałe z grona największych kryptowalut, a zmienność zdecydowanej większości nie przekracza nawet jednego procenta. Najsilniej zyskuje TRON (5,59%) oraz EOS (1,73%):

notowania kryptowalut 22 stycznia
Źródło: Coinpaprika.com

Zdaniem analityków obecne uspokojenie może skończyć się dokładnie tak samo jak konsolidacja z października. Brak zmienności odbija się bowiem na spadku obrotów i płynności, a na rynku BTC bardzo szybko może doprowadzić to do paniki przy nagromadzeniu zleceń sprzedaży. Pierwszym celem potencjalnych spadków są grudniowe minima w okolicach 3100 dolarów, aby jednak cena zeszła w te okolice najpierw rynek musi być świadkiem trwałego wybicia 3500 dolarów. Rozluźnienie sytuacji zagwarantowałby natomiast powrót nad 4300, gdzie przebiegają maksima z drugiej połowy grudnia.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – KNF zaczyna wydawać licencje giełdom kryptowalutowym?

W opublikowanym 21 stycznia przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) rejestrze małych instytucji płatniczych znalazła się zarejestrowana w Warszawie spółka akcyjna Coinquista, która jest giełdą wymiany kryptowalut. Dzięki uzyskanym licencjom podmiot może przyjmować wpłaty gotówkowe i dokonywać wypłat na rzecz swoich klientów. Na liście KNFu w tym tygodniu znalazła się również inna polska giełda kryptowaluta, a mianowicie Bitclude.

Redakcja Comparic.pl skontaktowała się z pomysłodawcą projektu w sprawie komentarza odnośnie najnowszej decyzji KNF. Pukin stwierdził, że: “Wpis Coinquisty do rejestru małych instytucji finansowych udowadnia, że giełdy kryptowalut mogą prowadzić w Polsce legalny biznes, a KNF nie jest przeciwnikiem takich form działalności”

W momencie gdy KNF dodaje do rejestru dwie polskie giełdy kryptowalutowe, ostrzega jednocześnie przed działalnością innych. Na listę ostrzeżeń 21 stycznia trafił BitMarket24 w związku z nieuprawnioną działalnością w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie pieniądza elektronicznego.

We wtorek informowaliśmy również o:


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here