Naga MarketsPo odnotowaniu najlepszego tygodnia od początku kwietnia, Bitcoin, będący największą i najstarszą z wszystkich kryptowalut po weekendzie notuje dalszą aprecjację. Zyskując 17% w przeciągu ostatnich siedmiu dni, dzisiaj cena wzrasta o kolejne 5 punktów procentowych, testując na giełdzie Bitfinex pułapy powyżej $7800.


TOP10 – Spokój w czołówce tokenów kryptograficznych

Chociaż nowy tydzień na BTC przynosi kolejną falę optymizmu, to w przypadku pozostałych tokenów sytuacja jest dosyć mieszana. Część delikatnie traci, część delikatnie zyskuje, stabilizując notowania po ostatnich, dynamiczniejszych ruchach, co widać pomiędzy innymi w poniższym zestawieniu:

Źródło: Coinpaprika.com

Co do samego Bitcoina to udało mu się pokonać pułap $7500 blokujący aprecjację w zeszłym tygodniu oraz średbioterminową linię trendu, może to jednak okazać się niewystarczające, aby rozpocząć dalszą aprecjację. Nie można zapominać bowiem o istotnej strefie S/R wyznaczanej po dołkach i maksimach rysowanych od końca marca pod poziomem $7800. Dopiero wybicie tej strefy i zamknięcie powyżej pozwoli odważniej myśleć o kolejnym ruchu w kierunku $10 tysięcy.

Źródło: Tradingview.com

Inwestorzy obserwują również dywergencję pomiędzy BTC i pozostałymi cyfrowymi tokenami, w efekcie czego dominacja Bitcoina na rynku wynosi już ponad 46%. Tak wysoki udział procentowy w całkowitej kapitalizacji ostatni raz obserwowany był w połowie grudnia.

Źródło: Coinpaprika.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

23 lipca na rynku nie widać bardzo dynamicznych ruchów. Wyjątkiem jest jedynie Holo zyskujący ponad 50% co jest wywołane informacją podaną przez giełdę Binance, która do swojego portfela kryptowalutowego dołączyła właśnie token HOT. Handel na parach HOT/BTC i HOT/ETH ma rozpocząć się od jutrzejszej sesji, a użytkownicy już teraz mogą deponować monety.

Źródło: Coinpaprika.com

Po stronie czerwonej najsilniej traci natomiast Bitcoin Diamond (-37,52%), Ardor (-11,87%), Power Ledger (-9,21%), Decentraland (-8,39%) oraz TenX (-6,76).

Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 23 lipca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here