Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Zdaniem portalu Market Watch, Bitcoin znajduje się obecnie w „letargu” dryfując w okolicach wielomiesięcznych dołków. Ostateczne minima nie zostały jeszcze rozrysowane, w związku z czym BTC  może spaść nawet poniżej trzech tysięcy dolarów. Gdy rynek w końcu przetestuje wspomniane minima, analitycy spodziewają się jednak dynamiczniejszego odbicia.


Powolne budowanie pozycji na przestrzeni 2019 roku?

Ze względu na intensywność poprzednich wyprzedaży istnieje duże prawdopodobieństwo, że cena BTC i innych aktywów kryptograficznych spadnie w krótkim okresie czasu poniżej kluczowych poziomów wsparcia. Jest to niezbędne przed rozpoczęciem odbicia, którego apogeum powinno przypaść na koniec bieżącego roku.

“Podobnie jak w 2015 roku, rok 2019 może być rokiem akumulacji”, powiedział Eric Thies, analityk kryptowalutowy. Jednak w nadchodzących miesiącach, badacz rynku kryptowalutowego, Willy Woo, najbardziej znany z pracy w Woobull.com, spodziewa się ustanowienia nowego dołka. Woo wyjaśnił, że chociaż gwałtowny spadek BTC doprowadził do wzrostu wolumenu, nie wskazuje on na rozpoczęcie okresu akumulacji. „Pomimo technicznej konfiguracji, która sugeruje, że rajd byków jest możliwy, to nie posiadają one odpowiedniej ilości paliwa, aby wyciągnąć cenę znaczącą w górę. To, co widzieliśmy w ciągu ostatnich 7 tygodni, to skok wolumenu napędzany zmiennością. Początkowy skok wolumenu fałszywie sygnalizował szybszą detoksykację i wcześniejszy koniec rynku niedźwiedzia, ale w rzeczywistości był to efekt uboczny zmienności. To przejście z 6 tys. dolarów do 3 tys. dolarów stworzyło ogromne obroty handlowe, ale w żaden sposób nie było sygnałem, że zaczęły się akumulacje”

Zanim Bitcoin i inne główne aktywa kryptograficzne zacznie odbijać minąć mogą długie miesiące. Do tego czasu większość analityków spodziewa się wysokiego poziomu zmienności w niskim przedziale cenowym, co może doprowadzić do tego, że BTC pogłębi dotychczasowe minima


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Brak zauważalnej zmienności w trakcie środowej sesji

Środek tygodnia nie przynosi wyraźniejszych zmian na rynku kryptowalut i Bitcoin, podobnie jak największe altcoiny, przesuwa się bokiem. W przeciągu ostatniej doby w gronie 10 największych kryptowalut najmocniej traci Ethereum (niespełna 3%), co w przypadku aktywów cyfrowych zaliczane jest do ruchów marginalnych:

Notowania kryptowalut 16.01
Źródło: Coinpaprika.com

Analitycy portalu Comparic.pl już wcześniej sugerowali, że rynek kryptowalutowy jest „martwy” szóstą sesję z rzędu, nie wykazując żadnych silniejszych fluktuacji. We wtorek BTC osuwał się poniżej poziomu 3700 dolarów, a dzisiaj cena nie jest w stanie powrócić powyżej, co otwiera bezpośrednio drogę w kierunku minimów grudniowych na 3300 dolarów:

btcusd 16.01
Źródło: Tradingview.com

Najważniejsze informacje dnia – środa, 16 stycznia 2019 rokutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here