Naga MarketsMinęła ponad połowa roku, ale zarządzający funduszem hedgingowym Mark Yusko nie wycofuje się ze swoich przewidywać, że w 2018 r. cena BTC osiągnie nowy rekord będący początkiem rajdu, w wyniku którego flagowa kryptowaluta złamie sześciocyfrowy próg wartości w ciągu niecałej dekady. Początek nowego tygodnia nie przynosi jednak jak na razie silniejszych ruchów aprecjacyjnych.


Yasuko nie zmienia kwietniowej prognozy – $25 tys. w 2018 i $500 tys. w 2024 roku

Mark Yusko, założyciel firmy Morgan Creek Capital Management z siedzibą w Północnej Karolinie (USA), powiedział na Twitterze, że trzyma się celu cenowego na koniec roku w wysokości 25 000 USD. Yusko pierwotnie prognozował to w kwietniu, dodając, że spodziewa się, że BTC będzie maszerował kolejno do $75,000 w 2020 roku, $200,000 w 2022 roku, a ostatecznie pokona barierę $500,000 do końca 2024 roku.

W październiku ubiegłego roku Yusko przewidywał, że cena BTC może nawet jeden milion dolarów, choć nie spodziewał się, że BTC osiągnie ten kamień milowy przez co najmniej dekadę. Takie prognozy stawiają Yusko wśród najbardziej optymistycznych byków kryptowalutowych. Sam inwestorów mówi jednak, że jego projekcje są uzasadnione ze względu na moc “efektu sieci” – teorii, z godnie z którą sieć komunikacyjna staje się coraz bardziej cenna, gdy na jej pokładzie pojawiają się kolejni użytkownicy.

Komentując ostatnie zmiany cen BTC, Yusko powiedział, że codzienne fluktuacje to “tylko szum”, ponieważ “liczy się tylko utrzymanie dalszego rozwoju sieci” Na początku bieżącego roku Morgan Creek Capital rozpoczął pozyskiwanie kapitału na uruchomienie funduszu zabezpieczającego przed ryzykiem kursowym w wysokości 500 mln USD. Osoby stojące za Morgan Creek twierdzą jednocześnie, że nie mają zamiaru sprzedać żadnych ze swoich kryptowalutowych aktywów ani biznesów, gdyż jest to długoterminowa gra, rozpisana na kolejne dekady, która nagrodzi najbardziej cierpliwych inwestorów.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

TOP10 – mała zmienność na rynku, najsilniej traci Stellar

Zostawiając z boku prognozy kursu Bitcoina i wracając do obecnych pułapów widać, że notowaniom sporo brakuje do osiągnięcia $500 tysięcy. Od momentu rozrysowania nowych lipcowych szczytów na wysokości $8,5 tys. cena zaczęła konsolidować i walczy uporczywie z okrągłym poziomem $8 tysięcy:

Źródło: Tradingview.com

Na pozostałych dużych tokenach, również bez większej zmienności, chociaż przeważają spadki. Najsilniej w tym momencie tracą Stellar oraz Monero:

Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

Oprócz wspomnianej powyżej czołówki, traci zdecydowana większość rynku. W gronie 100 największych tokenów zyskuje zaledwie kilkanaście moment i oprócz Ethereum Classic są to walory o niskiej kapitalizacji:

Źródło: Coinpaprika.com

Ranking spadkowiczów otwierają natomiast Mithril (-15,32%), Bitcoin Gold (-10,20%), aelf (-10,03%), Pundi X (-9,18%) oraz ChainLink (-8,54%). Notowania BTG poruszają się w kanale coraz mniejszej zmienności, posiadając cały czas nad sobą główny opór 38,25 (minima kwietniowe) oraz krótkoterminowy opór wyznaczany na maksimach lipcowych:

Źródło: Tradingview.com

Najważniejsze informacje dnia – 30 lipca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here