Naga Markets


Gdy notowania Bitcoina po raz pierwszy w historii pokonywały pułap $6500 tysiąca (na początku listopada zeszłego roku), społeczność zadawała sobie pytanie, jak długo kontynuowany może być rajd wzrostowy. Wtedy, chyba nikt nie spodziewał się, że będzie to dopiero początek stromej drogi do poziomów trzykrotnie wyższych. W 2018 roku Bitcoin po raz trzeci testuje wspomnianą strefę, tym razem mocno ją wybijając i rozpoczynając re-test od drugiej strony. Ostatnią blokadą, która trzyma niedźwiedzie w ryzach jest tegoroczny dołek.


TOP10 – główne tokeny próbują złapać oddech po przecenie

W pierwszej połowie dnia notowania Bitcoina wzrastały o kilkaset dolarów, testując nowy opór na $6500. Wstępne zapędy byków bardzo szybko spaliły jednak na panewce i na wykresie dziennym tworzy się obecnie spadkowy, podażowy pin bar. Na pozostałych z głównych kryptowalut zmienność w przeciągu ostatnich 24 godzin również zmalała, pozwalając na chwilę oddechu:

Źródło: Coinmarketcap.com

Wracając jednak do najstarszego z tokenów w obiegu (BTC), strefa popytowa na $6,5 tysiąca wydaje się być dosyć wyraźnie odznaczona. Poziom zatrzymał spadki na przełomie marca i kwietnia i zapewnił możliwość korekcyjnego odbicia do $10 tys. W tym momencie sympatycy wzrostów Bitcoina z nadzieją patrzą jeszcze na okolice $6 tys. gdzie zatrzymał się dolny knot świecy lutowej, wyznaczającej tegoroczne minima. Jeżeli okrągły psychologiczny poziom zostanie wybity, wtedy BTC czeka kolejna fala spadków w trwającym od połowy roku trendzie spadkowym. Obecna świeca pin bar dopiero się formuje, na niższych interwałach widać jednak odrzucenia poziomu $6,5 tys.

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani czwartkowej sesji

W gronie najsilniej zyskujących kryptowalut znalazło się między innymi Monero, które w ostatnią dobę odbija o ponad 6%. Czołówkę stanowią natomiast All Sports (15,14%), DigixDAO (13,73%), Siacion (10,52%) oraz Dropil (9,40%).

XMR podobnie jak BTC również znalazł się na wysokości istotnego poziomu, w środę jednak atak podaży został zatrzymany po kontakcie z okrągłą strefą 100 dolarów. Nie zmienia to jednak faktu, że tegoroczne dołki zostały wyraźnie pogłębione i tutaj również przeważają sprzedający:

Źródło: Tradingview.com

Po stronie spadkowej przeważają natomiast same tokeny o niskiej kapitalizacji, dynamika spadków ni należy jednak do najsilniejszych (jak na zmienność rynku tokenów kryptograficznych):

Źródło: Coinmarketcap.com

Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 14 czerwca 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here