Naga Markets


Bitcoiin spadaW 2014 roku Bitcoin osuwał się przez 5 miesięcy z rzędu tracąc łącznie 55% swojej wartości. Wszystko wskazuje na to, że z początkiem lutego wydłuży ten niechlubny rekord – tym razem wykres pokazuje 6 miesięcy nieprzerwanej deprecjacji, której łączny zasięg to niemal 57%. W tym czasie (od początku sierpnia do końca stycznia) kurs Bitcoina spadł z wartości 8 tysięcy do niespełna 3,5 tysiąca dolarów.


Wykres miesięczny Bitcoina rysuje sześć świec spadkowych

Patrząc na historyczny wykres cen BTC na interwale miesięcznym widać, że styczeń rysuje szóstą czarną (spadkową) świecę z rzędu i jeżeli w przeciągu następnych kilku godzin nic się nie zmieni (cena nie powróci nad 3850 dolarów, czyli cenę otwarcia miesiąca), wtedy pierwszy miesiąc roku oficjalnie zamknie się na korzyść niedźwiedzi, ustanawiając nowy, niechlubny rekord w historii notowań Bitcoina:

bitcoin wykres monthly
Kurs Bitcoina traci szósty miesiąc z rzędu, w tym czasie kryptowaluta potaniała o ponad 4 tysiące dolarów. Źródło: Tradingview.com

Przybliżając wykres (przechodząc na interwał dzienny) można zauważyć, że zdecydowana większość tych spadków, miała miejsce od połowy listopada do połowy grudnia. Właśnie wtedy Bitcoin tracił 50% i testował okolice 3200 dolarów. Obecnie natomiast cena utknęła w wąskim zakresie konsolidacji, a analitycy prześcigają się w prognozach spadkowych, poszukując nowych celów dla najstarszej z kryptowalut.

kurs bitcoina d1
Kurs Bitcoina na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

W czwartek kryptowalutom nadal brakowało zmienności

Brak silniejszej fluktuacji BTC przekłada się również na rynek altcoinów, które w trakcie czwartkowej sesji nie wykazywały żadnych silniejszych ruchów. Czołówka delikatnie tracie, najsilniej zyski z ostatniej sesji koryguje XRP:

notowania krypto 31
Źródło: Coinpaprika.com

W przeciągu ostatnich 24 godzin notowania kryptowaluty Ripple zyskiwały w szczytowym momencie ponad 10%, przekładając się pozytywnie również na wycenę Bitcoina oraz Ethereum. Powodem tego była wypowiedź prezesa spółki Ripple, Brada Garlinghouse’a, który zasugerował powrót rozmów odnośnie długo oczekiwanego połączenia z jednym z głównych rywali reprezentujących tradycyjny rynek płatniczy – Swift.

Najważniejsze informacje dnia – mining nieopłacalny, złapano złodzieja 11 mln IOTA

Jak twierdzi Gavin Bron z Manchester University obecne ceny mogą być miażdżące w skutkach dla społeczności górników, nie przełożą się jednak na upadek, czy też koniec ery Bitcoina – przynajmniej w średnim terminie. Jeżeli jednak cena BTC będzie utrzymywała się poniżej uśrednionych kosztów wydobycia, wtedy coraz więcej górników będzie rezygnowało z dalszego wspierania sieci. „Nie spodziewamy się równomiernego spadku aktywności wydobycia w poszczególnych częściach świata. Można wyróżnić bowiem lokacje z niższymi lub wyższymi cenami energii elektrycznej. Dla przykładu Chińscy górnicy mogą często uzyskać dostęp do energii po preferencyjnych stawkach, płacąc 1260 dolarów za wydobycie jednego Bitcoina” – informował Bron.

Główny dział technologiczny IOTA przyznał, że większość tokenów projektu – o łącznej wartości ponad 11 milionów dolarów – które skradziono z portfeli inwestorów została znalezionych, ale fundusze są obecnie przechowywane jako dowody przez organy ścigania przeciwko domniemanemu sprawcy ataku. W zeszłym tygodniu Europol ogłosił, że pomaga brytyjskim i niemieckim organom ścigania aresztować 36-letniego mężczyznę z Oksfordu w Anglii. Domniemany haker został oskarżony  o kradzież około 10 milionów euro (około 11,4 miliona dolarów) w tokenach IOTA ponad 85 ofiarom na całym świecie.

Oprócz tego informowaliśmy dzisiaj o:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

echo adrotate_group(47, 0, 0, 0);
Poprzedni artykułWenezuelska szansa dla Iranu – raport z rynku ropy
Następny artykułBlok po 22 – 31 stycznia 2019: USD/CAD, EUR/NZD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here