Naga MarketsMonety Bitcoin lezące na stoleŚrodowa sesja na rynku kryptowalut przynosi kontynuację uspokojenia i niskiej zmienności, a w przedziale dwudziestu czterech godzin główne cyfrowe aktywa zyskują kilka procent. Rozrysowują również nowe zakresy, w których poruszają się po dynamicznych spadkach sprzed kilku tygodni.


Cała czołówka na zielono – traci jedynie IOTA

W gronie 20 największych kryptowalut zyskują praktycznie wszystkie za wyjątkiem IOTA. W tym czasie Bitcoin (BTC) wzrasta o 2,06%, Ethereum (ETH) o 3,39%, natomiast Ripple (XRP) o 2,87%:notowania kryptowalut 12 grudnia 2018
Źródło: Coinpaprika.com

Patrząc na wykres wspomnianych e-monet można zauważyć podobny schemat stabilizacji w wąskim zakresie zmienności (krótkoterminowej konsolidacji) po spadkach z listopada i pierwszej połowy grudnia. Dla BTC wspomniany zakres to około 400 dolarów pomiędzy 3700 (minima listopadowe) oraz 3300 dolarów (minima z grudnia i jednocześnie tegoroczne dołki):

kurs Bitcoina BTC
Źródło: Tradingview.com

Dopóki 3300 trzyma notowania w ryzach, byki nie powinny mieć powodów do obaw i mogą szukać okazji do odbić w kierunku 4400 lub nawet istotnego oporu w okolicach 6000 dolarów. W tym momencie ciężko jednak o optymizm szczególnie gdy pod uwagę weźmie się fakt, że Bitcoin w samym tylko listopadzie tracił 50% wartości.

W przypadku XRP taka sama krótkoterminowa konsolidacja wypada pomiędzy 0,3290 (dołki z listopada) i 0,2931. Dla ETH są to poziomy 102 i 82 dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – CFTC chce poznać Ethereum, prokuratora osądzić Karpelesa

Amerykańskie The U.S. Commodity Futures Trading Commission (CFTC) chce dowiedzieć się więcej na temat ethereum tj. jego technologii i rynków, które się wokół niego rozwinęły. W opublikowanym we wtorek “Request for Input” (RFI), regulator wyjaśnia, że ​​szuka opinii na temat ethereum, począwszy od technologii aż po sposób użycia kryptowaluty. Respondenci mają teraz 60 dni od opublikowania RFI w Rejestrze Federalnym na przesłanie odpowiedzi pocztą elektroniczną lub “zwykłą” pocztą.

W tym samym czasie tokijska prokuratura chce wyroku 10 lat pozbawienia wolności pod zarzutem sprzeniewierzenia dla byłego prezesa nieistniejącej już i niegdyś największej na świecie giełdy kryptowalutowej Mt. Gox, Marka Karpelesa, poinformował w środę The Japan Times powołując się na przedstawicieli biura prokuratora.

Współzałożyciel Ethereum (ETH) Vitalik Buterin przyznał, że przyszłe blockchainy z shardingiem opartym na proof-of-stake (PoS) będą “tysiące razy wydajniejsze”. Napisał to w długim wątku na Twitterze opublikowanym 10 grudnia. W długiej serii tweetów Buterin odniósł się do pozafinansowych aplikacji blockchain. Stwierdził, że wraz ze wzrostem skalowalności sieci, aplikacje niefinansowe staną się “częścią większej historii”. Twórca Ethereum dodał, że “ponoszenie wysokich kosztów technologicznych w celu obniżenia kosztów społecznych jest (…) czasami bardzo dobrą okazją.”

Eddie Hughes – członek brytyjskiego parlamentu – zaproponował możliwość regulowania podatków za pomocą kryptowalut. Daily Express donosi, że poseł lobbuje za płatnością podatków lokalnych oraz rachunków za media z wykorzystaniem Bitcoina lub jego alternatyw. Opłatę tę uiszcza się każdego miesiąca na bazie wartości nieruchomości oraz liczby osób ją zamieszkujących.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here