Naga MarketsNotowania Bitcoina na początku nowego tygodnia notują dwa dni wzrostów z rzędu, dzięki temu wybijają po raz kolejny z wakacyjnej konsolidacji, pokonując okrągły pułap $7 tysięcy. W efekcie wzrasta również łączna wartość rynku kryptowalutowego, o kilkanaście miliardów w przeciągu jednej doby.


TOP10 – optymizm widoczny wśród pozostałych tokenów

Pozytywne zmiany cenowe prezentuje nie tylko Bitcoin, ale również cała czołówka kryptowalutowa. Najsilniej w TOP10 przesuwa się IOTA, bo o prawie 20%, pozostałe tokeny notują natomiast aprecjację powyżej 5%:

Źródło: Coinpaprika.com

Od strony technicznej BTC zostawia za sobą po raz kolejny konsolidację czerwcowo-lipcową. Jej ostatnie wybicie pozwoliło podejść notowaniom w okolice $8500, następnie rynek był jednak świadkiem dynamicznej deprecjacji. Po raz kolejny otrzymano jednak potwierdzenie, że poziom $6 tysięcy odgrywa dla inwestorów rolę istotnego wsparcia i ciężko będzie zepchnąć cenę poniżej:

Źródło: Tradingview.com

Zanim $7 tysięcy zostanie trwale wybity niezbędne jest zamknięcie dzisiejszej sesji. Na interwale jednogodzinnym poziom został już jednak przetestowany (zmiana biegunów) w formie popytowego pin bara.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Wygrani i przegrani wtorkowej sesji

28 sierpnia na rynku kryptowalut traci tylko niewielka garstka tokenów, a w przypadku stu największych są to zaledwie MOAC, Kin oraz TrueUSD:

Źródło: Coinpaprika.com

Po stronie wzrostowej natomiast bardzo silne, dwucyfrowe ruchy. Najlepiej radzą sobie Gas (30,46%), Dash (26,83%), Holo (24,64%) oraz wspomniany wcześniej token IOTA (19,57%). W przypadku tego ostatniego aprecjacja jest efektem nawiązania współpracy z przedsiębiorstwem Fujitsu, japońskim gigantem z branży IT. W ujęciu technicznym cenie jednak daleko do powrotu na właściwe tory. Istona strefa wsparcia z kwietnia i lipca nadal jest odległą linią na horyzoncie podobnie jak poziom parytetu. Dopiero pokonanie wspomnianego pułapu pozwoli wierzyć w dalszą aprecjację IOT:

Źródło: Tradingview.com

Najważniejsze informacje dnia – 28 sierpnia 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here