Naga MarketsNotowania Bitcoina kontynuują w środę wyprzedaż zpoczątku tygodnia i powracają pod pułap $8 tysięcy, co jest najniższym poziomem od miesiąca. W ślad za najstarszą kryptowalutą podąża praktycznie cały rynek, który został pokryty czerwonym (spadkowym) kolorem. Zdaniem analityków nie można w tym momencie wykluczyć powrotu do kolejnego okrągłego poziomu, siedmiu tysięcy dolarów.


TOP10 – cała czołówka na czerwono, nawet dwucyfrowe spadki

Przyglądając się zestawieniu głównych tokenów, ciężko doszukiwać się na nich pozytywnych akcentów. Zdecydowana większość od poniedziałku traci, a ostatnie 24 godziny przynoszą kontynuację spadków – te przybierają najdynamiczniejszą formę na Bitcoin Cash oraz EOS.

Źródło: Coinmarketcap.com

Według przekazów medialnych za ostatnie spadki, które doprowadziły do wyparowania z rynku $27 miliardów wartości, odpowiedzialna może być polityka podatkowa giełdy Bitfinex oraz skandal, w który zaangażowane są dwa z największych ośrodków tradingowych w Korei Południowej – UPBit oraz Bithumb. W połączeniu wpływają one na spadek zaufania wśród inwestorów oraz wzrost krótkoterminowej awersji do ryzyka.

Źródło: Tradingview.com

Kolejny przystanek na Bitcoinie znajduje się na wysokości okrągłego poziomu $7 tysięcy, od strony technicznej istotnie wygląda również poziom zlokalizowany trochę niżej – łączący ze sobą dołki z lutego oraz kwietnia. Zamknięcie świecy dziennej pod $8 tys. będzie potwierdzeniem scenariusza spadkowego, który będzie aktywny do momentu wybicia nad nowy opór.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani wtorkowej sesji

23 maja z całą pewnością trudno mówić o wygranych. Zgodnie z informacjami podawanymi przez portal Coinmarketcap.com, zyskują jedynie cztery tokeny – Skycoin (34,99%), Bitcoin Private (14,01%), Golem (2,00%) oraz Decred (1,82%). Ciekawie prezentuje się sytuacja techniczna na notowaniach Decred (DCR), który w maju wybił 50% zniesienia trendu spadkowego obserwowanego od zeszłego roku. Cena ponownie podchodzi pod 61,8% zniesienia Fibonacciego, ostatni kontakt ze strefą wywołał jednak dynamiczną reakcję podaży.

Źródło: Tradingview.com

Na rynku niewątpliwie króluje kolor czerwony, a niechlubny ranking spadkowiczów otwierają Loom Network (-15,28%), Hshare (-14,96%), Dragonchain (-14,35%), Loopring (-14,29%) oraz Bitcoin Diamon (-14,16%). Ten ostatni jest niewątpliwie największym i najpopularniejszym wśród piątki najmocniej tracących:

Źródło: Tradingview.com

Chociaż wykres jest bardzo silnie wypłaszczony, to wyraźnie widać na nim, że okolice zaznaczonej przerywaną linią strefy S/R skutecznie blokowały spadki od marca. Wczorajsza sesja przyniosła jednak wybicie poziomu, co otwiera szansę na re-test tegorocznych minimów.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 23 maja 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here