Naga MarketsNotowania Bitcoina, największej i najstarszej kryptowaluty, tracą w czwartek 11% znajdując się na najniższych poziomach od listopada 2017, w związku z negatywnymi komentarzami napływającymi z Indii, zablokowaniem przez Facebooka reklam kryptowalut oraz niepewnością regulacyjną, które zwiększają obawy inwestorów. Zapraszamy na kryptowalutowe podsumowanie dnia!


TOP10 – BTC pod $10 tys., XRP pod $1

Dzisiejsze spadki Bitcoina na luksemburskiej giełdzie Bitstamp do poziomu 9022 USD potwierdziły słabość kryptowaluty w styczniu – na przestrzeni miesiąca BTC tracił 26% co było najgorszym rezultatem od kilku ostatnich lat. Warto przypomnieć, że jeszcze w grudniu za jedną monetę płacono prawie 20 tysięcy USD.

Inne duże kryptowaluty, w tym token Ripple (XRP) oraz Bitcoin Cash (BCH) również notują dwucyfrowe spadki w przeciągu ostatnich 24 godzin. Jak podają dane zgromadzone przez portal Coinmarketcap.com delikatnie zyskuje jedynie Ethereum.

Źródło: Coinmarketcap.com

Na poniższym wideo zaprezentowano obecną sytuację techniczną BTC oraz XRP. Bitcoin wyraźnie pokonuje dotychczasową strefę wsparcia i testuje minima z 16 grudnia na 9275 USD. W tym momencie rolę nowej strefy wsparcia przejmuje wspomniany poziom w połączeniu z 61,8% Fibo oraz okrągłym poziomem 9000 USD. W przypadku Ripple, barierą dla sprzedających jest pscyhologiczny obszar $1 dolara, który został już dzisiaj raz pooknany. Kolejny poziom to minima styczniowe na 0,8600 USD.

btc by Comparic on TradingView.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na 

Wygrani i przegrani czwartkowej sesji

W czwartek po raz kolejny, jak na przestrzeni praktycznie całego tygodnia, przeważają spadki. Wzrosty notuje jedynie siedem tokenów, wśród których zaledwie Steem posiada kapitalizację powyżej $1 miliarda (+2,59%).

Token STEEM powrócił w okolice poziomu S/R na wysokości 47 tys. satoshi, co wywołało reakcję popytową i re-test dotychczasowego ATH na poziomie 60 tysięcy satoshi (do tej pory osiągany przez rynek dwukrotnie). Zakładając, że historia na wykresie lubi się powtarzać, po raz kolejny można zakładać osunięcie w kierunku kanału konsolidacji z pierwszej połowy stycznia:

Źródło: Tradingview.com

Po stronie czerwonej zdecydowanie ciekawiej, chociaż najsilniej tracą same small capy – Ignis (-27,66%), Revain (-23,39%), SmartCash (-20,29%), Ardor (-17,74%) oraz Nexus (-17,69%). Z dużych tokenów, dwucyfrowe spadki notuje IOTA, tracąc -13,65%. W efekcie token powraca pod pułap 2 USD i testuje tegoroczne minima. Gdy poziom zostanie ostatecznie pokonany, kolejne wsparcie rysuje się dopiero na 1 USD:

Źródło: Tradingview.com

Analiza na zamówienie – Litecoin (LTC), Bitcoin Gold (BTG)

W czwartek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

Litecoin

W dzisiejszym zestawieniu spotykają się pierwszy z konkurentów Bitcoina oraz jego młodszy kuzyn, będący owocem forka oryginalnej sieci BTC. Skupiając się jednak najpierw na LTC, po raz kolejny sprawdza się zasada, że ten porusza się w kierunku wyznaczanym przez BTC. Czwartkowa sesja przynosi kolejny dzień spadków i pokonanie istotnej strefy wsparcia wyznaczanej przez 175-160 USD (w połączeniu z 61,80% Fibo).

W tym momencie kolejne wsparcie rysuje się na 138 USD, jednak wiele wskazuje na to, że poważniejszą barierę notowania napotkają dopiero w okolicach psychologicznego poziomu 100 dolarów.

Źródło: Tradingview.com

Rozwój sytuacji zależy od tego jak cena zachowa się pod 160 USD oraz nad 138 USD, obecnymi krótkoterminowymi oporami oraz wsparciami.

Bitcoin Gold

Przy ostatniej analizie BTG zwacaliśmy uwagę na dwa istotne poziomy S/R. Pierwszy z nich to psychologiczna bariera 200 USD, którą rynek wybił 16 stycznia (następnie pełniła rolę oporu) oraz 155 USD, który miał sprawdzić się jako wsparcie. Ostatecznie czwartkowa sesja również przyniosła jego pokonanie i zejście do najniższych obszarów od listopada:

Źródło: Tradingview.com

W tym momencie przed BTG jedynie mniej istotne poziomy wsparć i psychologiczna bariera 100 USD. Oczywiście cały czas istnieje jeszcze szansa, że świeca dzienna cofnie, kupujący musieliby wtedy odwrócić jednak praktycznie cały dzień spadków. W związku z tym nasz scenariusz nadal pozostaje spadkowy, w kierunku okrągłego poziomu stu dolarów. Scenariusz wygaśnie gdy cena odbije w górę od 155 USD.

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 1 lutego 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here