Naga Marketslogo Bitcoinia na płytce scalonejW momencie gdy wtorkowa sesja przynosi wreszcie wzrosty na szerokim rynku kryptowalutowym, Bitcoin (BTC) nadal traci niemal 70% na przestrzeni bieżącego roku. Zdaniem Martina Weissa, założyciela Weiss Ratings, sytuacja ta ma ulec jednak zmianie na początku przyszłego roku pozwalając na silniejsze odbicie, tak jak to miało miejsce podczas wcześniejszych, historycznych korekt.


Weiss: Przeżyliśmy już niejedną śmierć Bitcoina

W momencie gdy część ekspertów rynkowych mówi o „spirali śmierci” i spadkom w kierunku zera, przedstawiciel Weiss Rating przypomina, że BTC tracił już 70% lub więcej procent, odrabiając następnie nawet 6300% od historycznie najniższego punktu cenowego. Z drugiej strony Weiss twierdzi, że tym razem sytuacja cenowa może być inna od wcześniejszych. W grę wchodzi bowiem także innowacyjność oraz zastosowanie sieci, a te w przypadku Bitcoina mają ustępować funkcjonalności oferowanej między innymi przez EOS oraz XRP, z drugiej strony „kryptowalutowi puryści” chwalą stabilność klasycznego blockchaina i jego większe bezpieczeństwo.

Prognozy Weissa odnośnie odbicia cen Bitcoina potwierdza szef japońskiej giełdy kryptowalutowej Quoine, Mike Kayamori, którego zdaniem w przyszłym roku BTC pokona dotychczasowe maksima w okolicach 20 tysięcy dolarów. – Jeśli jest wystarczająco dużo krypto-górników, którzy tracą rentowność i rezygnują z biznesu to oznacza, że równowaga cenowa jest bliska. Spoglądając na to, jak porusza się cały rynek kryptowalut zarówno w górę jak i w dół, można stwierdzić, że dno cenowe jest bardzo blisko – mówił w wywiadzie dla Bloomberga.

notowania kryptowalut 04.12.2018
Źródło: Coinpaprika.com

4 grudnia notowania Bitcoina odbijają o niemal 4% (w ujęciu dobowym), wpływając pozytywnie na wycenę szerokiego rynku. Razem z BTC zyskują również XRP (2,39%), Ethereum (3,55%) oraz Stellar (2,11%). W czołówce osuwają się jedynie notowania Bitcoin Cash oraz EOS. Dzisiejsza aprecjacja nie zmienia jednak zbyt wiele od strony technicznej. Cena BTC testuje rozrysowywane w listopadzie dołki poniżej 4 tysięcy dolarów. Chcąc natomiast zobaczyć jakąkolwiek szansę na wyraźniejsze odbicie, niezbędne będzie pokonanie pułapu 4,4 tysięcy dolarów:

cena Bitcoina 4 grudnia 2018
Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Nasdaq inwestuje w giełdę kryptowalut, Japonia chce zarabiać na podatkach od kryptowalut

Nowa giełda kryptowalutowa ErisX, poinformowała we wtorek, że podczas rundy finansowania zgromadziła 27,5 mln dolarów na rozwój swojej działalności. Projekt wsparła między innymi amerykańska giełda Nasdaq oraz przedsiębiorstwo Fidelity Investments. Podmiot czeka obecnie na zgody regulacyjne i chce zaoferować handel spot oraz futures od przyszłego roku.

W tym samym czasie działalność w Europie rozpoczyna pierwsza w pełni regulowana przez UE giełda kryptowalutowa, Midex. Dzięki wydajności tradingowej milionów operacji na sekundę, szerokiej gamie metod wpłat i wypłat (przelewy bankowe, karty płatnicze, płatności natychmiastowe), wsparciu najlepszych par handlowych oraz solidnemu systemowi bezpieczeństwa, platforma ma na celu zaspokojenie potrzeb początkujących sympatyków kryptowalut i profesjonalnych handlowców.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Z kolei po drugiej stronie globu, japoński rząd uszczelnia system podatkowy, chcąc czerpać dodatkowe zyski z posiadaczy kryptowalut. Według The Mainichi, w ramach działań rządu, Krajowa Agencja Podatkowa (NTA) ma być uprawniona do żądania od giełd kryptowalutowych informacji dotyczących klientów podejrzanych o uchylanie się od płacenia podatków.

Zacieśnianie systemu kontroli, jednak z powodu bezpieczeństwa, planuje również USA. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHS) chce badać blockchainy i śledzić transakcje kryptowalutowe. DHS zachęca wszystkie zainteresowane strony do projektowania aplikacji, które pomogłyby w badaniu blockchainów i śledzeniu transakcji kryptowalutowych. Instytucja jest zainteresowana w szczególności technologiami gwarantującymi anonimowość.

Oprócz tego w trakcie wtorkowej sesji pisaliśmy również o:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here