Naga MarketsMike Novogratz, dyrektor generalny kryptograficznej firmy inwestycyjnej Galaxy Digital Capital Management, po raz kolejny skorygował swoją prognozę ceny Bitcoin (BTC). Inwestor-miliarder powiedział, że nie spodziewa się przełamania przez kurs BTC bariery $9 tysięcy w tym roku. Warto zauważyć, że Novogratz jest jednym z najchętniej cytowanych przez media ekspertów, który jeszcze rok temu uważał, że do końca 2018 roku Bitcoin „łatwo osiągnie” pułap $40 tysięcy.


Spadki wywołane są działaniem firm z branży

Novogratz, były menedżer Wall Street, wziął udział w konferencji Economist Finance Disrupted w Nowym Jorku 2 października, gdzie mówił do zgromadzonych: “Nie sądzę, że w tym roku BTC pokona barierę $9 tysięcy”

Inwestor powiązał również obecne spadki ceny z działaniami firm z branży, które sprzedają kryptowaluty “tylko po to, aby sfinansować tempo spalania się branży”. Podkreślił, że podmioty te nie mogą liczyć już na przychody nawet z bliżone do tych z ubiegłorocznego “boomu kryptograficznego”, co oznacza, że ledwie radzą sobie z pokryciem wynagrodzeń i kosztów operacyjnych, przejadając wcześniejsze zyski.

Latem 2018 r. Novogratz nieznacznie zmienił swoje ambitne prognozy odnośnie kursu Bitcoina stwierdzając, że masowa adopcja walut kryptograficznych i technologii blockchain nastąpi dopiero za 5-6 lat. Mimo to nadal wyrażał przekonanie, że wiele nowych instytucji pojawi się na rynku “w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat”.

W połowie września uznał, że ceny kryptograficzne osiągnęły najniższy poziom. Później w tym miesiącu powtórzył ten punkt widzenia, mówiąc, że rynki kryptograficzne doświadczają “zmęczenia sprzedażą”. Dodatkowo zauważył, że stabilizacja cen Bitcoina na relatywnie niskich poziomach przykuwa uwagę coraz większej rzeszy inwestorów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

TOP10 – czołówka powolnie wzrasta

Chociaż niespełna dwuprocentowa aprecjacja w skali dobowej dla rynku kryptowalut jest raczej niezauważalną zmianą, to większość głównych kryptowalut notuje w czwartek wzrosty. Bitcoin, Ethereum oraz Ripple stabilizują się na charakterystycznych dla siebie poziomach:

Źródło: Tradingview.com

Z powodu wspomnianej konsolidacji na wykresach technicznych nie dzieje się zbyt wiele. Bitcoin, do którego odnosił się Novogratz, kolejną sesję z rzędu testuje górne ograniczenie wąskiego klina i za chwilę w jego obszarze zabraknie mu „powietrza”. Nasze prognozy kolejny dzień z rzędu pozostają więc takie same – wybicie krótkoterminowego klina dołem doprowadzi do testu 6400, a następnie 6100, natomiast górą pozwoli podejść pod istotną strefę oporu 6800-7000:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najwięksi przegrani i wygrani czwartkowej sesji

Lista przegranych 4 października nie należy do najdłuższych i mieści jedynie kilkanaście procent wszystkich tokenów. Najmocniej tracą MOAC, MaidSafeCoin oraz Pundi X, czyli monety spoza czołowej grupy:

Źródło: Coinpaprika.com

Po stronie wygranych aprecjacja jest zdecydowanie silniejsza, jednak również dotyczy głownie monet o niskiej kapitalizacji. Najlepiej radzą sobie Noah Coin (17,55%), ETERNAL TOKEN (15,19%), Nexo (14,22%) oraz Aurora (13,39%). Z głównych walorów na wyróżnienie zasługuje TRON umacniający się o ponad 6%.

Źródło: Coinpaprika.com

W jego przypadku stwierdzenie, że „wzrasta” jest jednak jedyną ciekawą informacją. Po okresie praktycznie zerowej zmienności TRX próbuje podbijać , jednak od połowy sierpnia porusza się w okolicach wielomiesięcznych minimów bez perspektyw na dynamiczniejszą zmianę cen w najbliższych tygodniach.

Najważniejsze informacje dnia – 4 października 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here