Naga MarketsW trakcie niedzielnej sesji notowania Bitcoina osuwały się poniżej pułapu $7 tysięcy, testując poziomy obserwowane ostatni raz dwadzieścia dni temu. W poniedziałek presja podażowa jest nadal zauważalna i notowania testują minima z maja, które pełnią obecnie rolę nowego oporu. Przed BTC cały czas wsparcie na historycznej blokadzie z czerwca i lipca, a następnie strefa poniżej $6 tysięcy.


TOP10 – wszystkie główne tokeny traciły w zeszłym tygodniu

Zarówno w ujęciu dobowym jak i tygodniowym, w czołówce kryptowalut przeważa kolor czerwony. Bitcoin tracił w skali 7 dni ponad 14%, najwięcej natomiast Stellar (prawie 20%) oraz TRON (19%):

Źródło: Coinpaprika.com

Deprecjacja BTC w trakcie weekendu spowodowała, że łączna kapitalizacja rynku skurczyła się o $10 miliardów dolarów w przeciągu kilkunastu godzin. Od strony technicznej widać, że dziewięciu dniach spadków z rzędu notowania silnie oddaliły się od istotnego (zaznaczonego na pomarańczowo) obszaru S/R, spadając pod minima majowe i czekając na re-test 23,6% Fibo. Poziom pokrywa się z maksimami z drugiej połowy czerwca i początku lipca, będąc ówcześnie odpowiedzialnym za blokowanie wzrostów przez ponad miesiąc. Jeżeli cena pokonałaby wspominane wsparcie, otwiera sobie drogę do dołków tegorocznych na $5800.

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Wygrani i przegrani minionego tygodnia

Na początku rozpoczynającego się tygodnia w podsumowani kryptowalutowym sprawdzamy stopę zwrotu nie z ostatniej doby a z całego tygodnia na poszczególnych tokenach. Minione siedem dni znowu przyniosło dominację niedźwiedzi, a zarobić pozwalały jedynie niektóre monety, pośród nich Ethereum Classic oraz Binance Coin:

Źródło: Coinpaprika.com

Po stronie spadkowej było o wiele bardziej tłoczno, dominowały jednak tokeny o małej kapitalizacji. Najsilniej osuwał się VeChain tracąc aż 99,47%, kolejne pozycje przypadły Wanchainowi (-37,65%), Pundi X (-36,13%), Mithrilowi (-35,92%) oraz Loopringowi (-34,74%).

Źródło: Coinpaprika.com

Najważniejsze informacje dnia – 6 sierpnia 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here