Naga MarketsPo wielomiesięcznej dominacji niedźwiedzi na rynku Bitcoina, sytuacja zaczyna odwracać się na korzyść podaży. Notowania wybijały wczoraj istotną strefę oporu, w trakcie dzisiejszej sesji kontynuując aprecjację i pokonując psychologiczny poziom $8 tysięcy dolarów. Zdaniem głównego analityka eToro najstarsza z kryptowalut stoi na krawędzi największego byczego rajdu w swojej kilkuletniej historii.


TOP10 – Bitcoin w czołówce wzrostów

Pod kątem zmienności z ostatnich 24 godzin, BTC zyskuje prawie 7%, plasując się tuż za TRX, który rośnie 8,83%. Wszystkie z największych tokenów notują pozytywne zmiany w ujęciu dobowym, reagując między innymi na siłę swojego największego i najstarszego kuzyna:

Źródło: Coinpaprika.com

Wracając jednak do wypowiedzi starszego analityka rynkowego eToro, Matiego Greenspana, to po raz kolejny wypowiedział się on niezwykle optymistycznie odnośnie przyszłych cen Bitcoina. We wpisie na Twitterze sugerował: „Możemy znajdować się na krawędzi największego rajdu byka w historii Bitcoina”:

Zapytany o to czym obecny rajd różni się od tego obserwowanego w lutym, czy też kwietniu bieżącego roku kiedy cena testowała kolejno pułapy $12 i $10 tysięcy dolarów, szczerze przyznaje, że od strony technicznej nic na to nie wskazuje. Dodając do tego jednak obecny poziom akceptacji i świadomości wśród opinii społecznej, BTC ma być gotowy do ponownej, dynamicznej aprecjacji.

Źródło: Tradingview.com

Jak na razie inwestorzy powinni skupić się na bardziej krótkoterminowych interwałach. Przede wszystkim niezbędne jest zamknięcie nad obecną strefą połączoną z poziomem $8 tysięcy. Pozwoli to zbudować Bitcoinowi bazę popytową do prowadzenia dalszych ataków – pierwszego w kierunku $9 tysięcy (23,6% zniesienia Fibo), a następnie $10 tysięcy (maksima majowe).

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani wtorkowej sesji

Pomimo pozytywnych nastrojów na rynku kryptowalut, około dwudziestu z grona stu największych tokenów traci. Do tych najmocniej osuwających się należą Decred (-7,64), Aion (-7,32%), TenX (-7,19%), Augur (-6,77%) oraz GXChain (-5,66%).

Źródło: Tradingview.com

Notowania DCR po kontakcie z czerwcowo-lipcowymi minimami odbijają w ujęciu intraday powracając nad pułap 65 dolarów. Nie zmienia to jednak faktu, że cena od ponad miesiąca nie potrafi poradzić sobie z oporem na 61,8% zniesienia Fibonacciego.

Po zielonej stronie najlepiej radzi sobie Bitcoin Private (16,87%), Mithril (14,75%), MaidSafeCoin (9,74%), Cryptonex (9,73%) oraz FuturoCoin (8,91%). Tuż za nimi plasuje się TRON (8,87%) dziesiąta co do kapitalizacji rynkowej kryptowaluta. TRX po kontakcie z lipcowymi dołkami reaguje dynamiczniejszą aprecjacją, jednak ponownie zatrzymuje go poziom Fibonacciego. Dopiero wybicie z tej relatywnie wąskiej strefy pozwoli określić przyszłe ruchy tokenu – od góry mogą być blokowane przez podażową linię trendu od dołu przez strefę wsparcia 0,0250.

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 24 lipca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here