Naga Marketszdjęcie morskiej toniW trakcie czwartkowej sesji notowania Bitcoina stabilizują się w okolicach $6500, a po rajdzie z początku tygodnia nie zostało już śladu. Liczący na silniejszą wyprzedaż w średnim terminie i pokonanie psychologicznego wsparcia $6000 mogą czuć się jednak zawiedzenie – wzrost wolumenów tradingowych oraz trend z ostatnich miesięcy sugerują, że jest to raczej niemożliwe, a techniczne minima zostały już rozrysowane. Innymi słowy Bitcoin dotknął dna i obecnie zamierza jedynie zmierzać w stronę powierzchni.


Bitcoin skutecznie stawia opór kryptowalutowym niedźwiedziom

Inwestor kryptowalutowy Eric Thies stwierdził, że rzadko można znaleźć aktywa, które testują główny poziom wsparcia ponad 20 razy w przeciągu tygodnia na wykresie. Podkreślił, że jedynym sposobem na wybicie przez Bitcoina strefy $6 tysięcy, jest wystąpienie nieprzewidzianego zdarzenia, które negatywnie wpłynie na rynek kryptograficzny.

“Mój główny powód byczego nastawienia do BTC jest prosty: Znajdź gdziekolwiek na jakimkolwiek rynku tak często testowany poziom wsparcia, tylko po to, aby później rozpocząć spadki. Aby scenariusz ten zrealizował się na Bitcoinie musiałby pojawić się rynkowy czarny łabędź przypominający decyzję SNB z 2015 roku na rynku tradycyjnych walut” – komentował Eric Thies.

W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, pomimo zmian cen Bitcoina i 80-procentowej korekty na rynku, infrastruktura kryptowalutowa znacznie się wzmocniła. W związku z tym prawdopodobieństwo nagłych załamań staje się coraz mniejsze.

Pomimo relatywnie niskich wolumenów wakacyjnych i braku zmienności, niedźwiedzie nie były w stanie zepchnąć notowań BTC poniżej wyraźnie wyznaczonego wsparcia. Zdaniem analityków ma to zwiększać szanse na popytowe odbicie.

Bitcoin 18.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Od początku bieżącego roku notowania BTC tylko raz zamykały się poniżej granicy $6 tysięcy (29 czerwca), wielokrotnie ją testując. W rzeczywistości strefa wsparcia nad okrągłym poziomem jest szersza i dochodzi do ponad $6100. Studolarowy obszar na wykresie dziennym był testowany wielokrotnie przez ostatnie miesiące i wraz z $6800-6900 stanowi strefę wąskiej konsolidacji, w której przesuwa się Bitcoin (z wykluczeniem wybicia w lipcu i wrześniu). Brak zmienności na rynku obrazuje między innymi wskaźnik MACD, który „przykleił się” do neutralnego poziomu 0.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

TOP20 – TRON zyskuje najsilniej w przeciągu ostatniej doby

Spokój rynku kryptowalutowego pokazuje również relatywny brak zmienności w czołówce 20 największych cyfrowych aktywów. Najsilniej zyskujący TRON zarabia 3,45% w skali 24 godzin, po drugiej stronie znajduje się natomiast Doge tracący trochę ponad 5%. W tym samym czasie Bitcoin i Ethereum stoją praktycznie w miejscu:

Źródło: Coinpaprika.com

W momencie gdy Bitcoin walczy z poziomem wsparcia, TRON odbija się od szklanego sufitu poziomu oporu wyznaczanego na 50% zniesienia wakacyjnych spadków oraz maksimach z końcówki sierpnia. Okolice pod 0,0280 były testowane już trzykrotnie, a wybicie formacji trójkąta tylko chwilowo nadało bykom werwy. Od dwóch miesięcy trwa więc konsolidacja i żadna ze stron nie chce ustąpić:

Tron 18.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Logo BitBayPrzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – Marihuana w świecie kryptowalut i licytacja BTC w USA

Kanadyjska firma specjalizująca się w systemach blockchain i kryptowalut, DMG Blockchain Solutions Inc. (DMG), ogłosiła opracowanie globalnej platformy zarządzania łańcuchem dostaw dla… rynku marihuany. Informację ogłoszono 17 października. Jak informuje kanadyjski serwis medialny CBC, rząd tego kraju oficjalnie zalegalizował marihuanę do celów “rekreacyjnych”. Konopie były wcześniej dostępne na terenie Kanady tylko do użytku leczniczego.

W momencie gdy Kanadyjczycy chcą połączyć miękkie narkotyki z blockchainem, amerykańska agencja federalna ogłosiła plan sprzedaży bitcoinów za prawie 4,3 miliona dolarów. Zamknięta aukcja dotyczy około 660 bitcoinów, które zostały zdobyte w wyniku różnych spraw federalnych o charakterze karnym, cywilnym i administracyjnym. Zaplanowana na 5 listopada aukcja wymaga od potencjalnych uczestników zdeponowania 200 000 USD. Drugim warunkiem jest rejestracja ich tożsamości w agencji nie później niż do ostatniego dnia października.

Bardzo możliwe, że wśród zarekwirowanych cyfrowych aktywów znalazły się również środki Peggy i Marco Lachmann-Anke, pary. Niemców z Cypru. Para sama określa się mianem pedagogów finansowych. Mimo to, w styczniu zorientowała się, iż hakerzy złamali składające się z 40 znaków hasło i wyczyścili wart 14 tys. dolarów portfel kryptowalutowy do zera. Okazuje się jednak, że Peggy i Marco nie udali się na policję ani nie zaalarmowali emitenta skradzionych tokenów. Uznali oni bowiem, że nie mają szans na odzyskanie monet i nie było nawet jasne, kto może zająć się ich sprawą. Co zatem zrobili? Kupili więcej coinów. Niemcy najwidoczniej o wiele spokojniej podchodzą do kwestii zaginionych kryptowalut. O wiele brutalniej podeszły do tego mieszkanki amerykańskiego Killingly w stanie Connecticut, które w obronie cyfrowych walut dopuściły się napaści, kradzieży i pobicia z użyciem… elektrycznego pastucha.

Problemu kradzieży kryptowalut nie należy bagatelizować, nawet przez pryzmat dosyć nietypowych przykładów opisanych powyżej. Jak wynika bowiem z badania firmy Malwarebytes incydenty typu “krypto ransomware”, czyli związane z okupem płaconym w kryptowalucie wzrosły o 88%. Według nowych danych Malwarebytes Labs, stosowanie złośliwego oprogramowania kopiącego w ukryciu kryptowaluty spadło o 26% w przypadku użytkowników biznesowych i o 32% dla osób fizycznych. To dane w porównaniu do drugiego kwartału 2018.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here