Naga MarketsNotowania głównych kryptowalut kontynuowały spadki w trakcie czwartkowej sesji. Najstarsza z nich, Bitcoin, osuwał się na 7-tygodniowe dołki – zdaniem analityków spadki nabrały tempa po opublikowaniu informacji o dochodzeniu amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości w zakresie potencjalnych manipulacji cenami na rynku kryptowalut.


Departament Sprawiedliwości otwiera dochodzenie w sprawie nielegalnego handlu kryptowalutami

Departament Sprawiedliwości rozpoczął dochodzenie w sprawie cyfrowych walut, wobec których istnieje podejrzenie, że są manipulowane. Badanie koncentruje się na nielegalnych praktykach, które mogą wpływać na ceny – takich jak podszywanie się lub zalewanie rynku sztucznymi zamówieniami, aby oszukać innych kupców w celu korzystnego dla nich kupowania lub sprzedawania – oświadczyli urzędnicy, którzy poprosili o anonimowość. Federalni prokuratorzy współpracują z Commodity Futures Trading Commission, finansowym organem nadzorującym instrumenty pochodne powiązane z Bitcoinem.

Władze obawiają się, że wirtualne waluty są podatne na oszustwo z wielu powodów: sceptycyzmu, że wszystkie giełdy aktywnie ścigają oszustów, gwałtownych wahań cen, które mogą ułatwić manipulowanie wyceną i braku regulacji, takich jak te, które regulują akcje i inne aktywa.

W efekcie najnowszych doniesień BTC testował w czwartek poziomy poniżej $7300, co jest najniższą ceną od 7 tygodni. Przed godziną 17:00 notowania powróciły w okolice otwarcia sesji czyli pułap wyższy o niespełna 200 dolarów. W ślad za Bitcoinem podążają również inne tokeny, które kontynuują trwającą od początku tygodnia wyprzedaż.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

TOP10 – cały rynek ponownie na czerwono

Ostatnie 24 godziny nie przyniosły poważniejszych zmian w rankingu czołowych kryptowalut i wszystkie solidarnie tracą również dzisiaj. Skala spadków jest co prawda mniejsza, jednak rynek kryptowalutowy musiał oddać kolejne miliardy dolarów łącznej wartości.

Źródło: Coinmaketcap.com

Analizując sytuację techniczną wybranych tokenów, nie można przejść obojętnie obok Ethereum, który najprawdopodobniej w końcu znalazł bazę do odbicia po całym maju spadków (nie licząc początkowej aprecjacji). Niedźwiedzią szarzę zatrzymały minima lutowe na $566 oraz 61,8% zniesienia Fibonacciego. Poziomy tworzą strefę popytu, w której warto poszukiwać okazji zakupowych. Świeca dzienna nie została jeszcze co prawda domknięta, jednak na niższym interwale (H1 i H4) widać wyraźne odrzucenie poziomu wsparcia.

Źródło: Tradingview.com

Wygrani i przegrani czwartkowej sesji

O dominacji niedźwiedzi 24 maja świadczy między innymi fakt, że przed 17:00 jedynie siedem ze 100 tokenów notowanych na głównej liście Coinmarketcap.com zyskuje. Oprócz EOSa, który próbuje odrabiać straty z ostatnich dni, pozostałe charakteryzują się niską kapitalizacją:

Źródło: Coinmarketcap.com

Po stronie czerwonej zdecydowanie tłoczniej, ponownie przeważają jednak smallcapy: Skycoin (-26,44%), Polymath (-11,87%), Komodo (-10,82%), Dentacoin (-10,69%), czy Nuls (-10,65%).

Najważniejsze wiadomości dnia – 24 maja 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here