Naga MarketsKoniec miesiąca na rynkach finansowych jest zawsze dobrym okresem do podsumowań. Dotyczy się to również kryptowalut, które charakteryzują się spora zmiennością, szczególnie widoczną podczas lipcowego rajdu wzrostowego, który pchnął Bitcoina z dołków poniżej $6 tysięcy o ponad $2,5 tysiąca. Ostatecznie inwestując w BTC 1 lipca 2018 roku, inwestor mógłby dzisiaj „wyciągnąć z rynku” 22% więcej.


TOP10 – najsilniejszy spadek Bitcoina od początku miesiąca

W trakcie wtorkowej sesji notowania BTC powracają pod pułap $8 tysięcy, dodatkowo naruszając strefę S/R, która miała być wyznacznikiem zdobycia siły przez byki. Jeżeli notowania zamkną się poniżej 7764,00, najpewniej sentyment ponownie odwróci się w niedźwiedzim kierunku.

Oprócz BTC tracą również wszystkie pozostałe z dużych tokenów – wśród nich najmocniej osuwa się Cardano oraz EOS. Na pozostałych tokenach dynamika spadków w przeciągu ostatnich 24 godzin jest porównywalna.

Źródło: Coinpaprika.com

Chociaż BTC dzisiaj traci, to w skali całego miesiąca ma za sobą silny rajd wzrostowy. W kluczowym momencie – gdy cena testowała pułapy $8,5 tysiąca, zwrot z lipcowej inwestycji wynosił ponad 30%. W tym samym okresie zainwestowanie w TOP10 największych cyfrowych monet przyniosłoby niespełna 11% zysku, natomiast indeks 99 największych altcoinów pokazuje stratę na poziomie 4$.

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani kończącego się miesiąca

Jako, że w trakcie ostatniej doby jedynie dwa tokeny delikatnie zyskują, w dzisiejszym podsumowaniu dnia na rynku kryptowalut spojrzymy na monety, które najsilniej traciły lub zyskiwały w skali całego miesiąca. Wśród znajdujących się w mniejszości zyskownych tokenów kryptograficznych przeważają oczywiście te o niskiej kapitalizacji, w zestawieniu pojawia się jednak Stellar, czy też wspomniany wcześniej Bitcoin:

Źródło: Coinpaprika.com

Po stronie czerwonej na pierwszej pozycji plasuje się WINCOIN, który osuwa się o 59,12% od początku miesiąca. Równie silnie traciły Polymath (-57,77%) oraz Tezos (-52,99%):

Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 31 lipca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here