Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraW momencie gdy za oknami śnieg i inwestorzy na tradycyjnych rynkach myślą już o świątecznej przerwie to na rynku kryptowalut zawitała długo oczekiwana odwilż. Widać ją nie tylko po wzroście Bitcoina, który rośnie piątą sesję z rzędu, ale również po zachowaniu Bitcoin Cash (BCH). Cyfrowe aktywo jest w czwartek liderem wzrostów i w trakcie jeden sesji zyskuje 50%.


Sytuacja na BCH stabilizuje się po podziale sieci?

Gdy 15 listopada sieć Bitcoin Cash została podzielona (hard fork) cena jednej monety wynosiła niespełna 500 dolarów. Miesiąc później wartość ta znajdowała się już poniżej progu 100 dolarów. Sytuacja zaczyna się jednak odwracać, przynajmniej w ujęciu krótkoterminowym, i Bitcoin Cash notuje tydzień wzrostów, w czwartek oferując inwestorom skok o 50%, testując pułap 200 dolarów.

W efekcie BCH powraca na czwartą pozycję w gronie największych kryptowalut zostawiając w tyle swojego konkurenta będącego jednym z efektów podziału sieci, Bitcoin SV (orbitujący nadal w okolicach 100 dolarów za jedną monetę):

notowania kryptowalut 20 grudnia
Źródło: Coinpaprika.com

Na wykresie czterogodzinnym doskonale widać jak silna była dynamika listopadowych spadków, oraz jej wyhamowanie po przebiciu wielomiesięcznych dołków. Od początku tego tygodnia sytuacja jednak się odwraca i BCH zmierza w kierunku północnym. Do całkowitego pokonania presji sprzedażowej nadal jednak daleko, a pierwszym pozytywnym sygnałem będzie trwalsze wybicie 200 dolarów:

bitcoin cash 20 grudnia
Źródło: Tradingview.com

Dzięki pozytywnym zmianom cen stopniowo wzrasta również kapitalizacja rynku kryptowalut, która na początku miesiąca ocierała się o 100 miliardów dolarów, w tym momencie wynosząc już 33 miliardy więcej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – coraz więcej złośliwego oprogramowania, większość adresów BTC nieużyteczna

Z grudniowego raportu McAfee wynika, że ​​w samym tylko trzecim kwartale 2018 r. pojawiły się prawie cztery miliony nowych zagrożeń związanych ze złośliwym oprogramowaniem. Jest to znaczna liczba, szczególnie jeśli porównamy ją z rokiem 2016 i 2017, gdzie było ich mniej niż 500 tysięcy. Wzrost zagrożeń w ujęciu kwartalnym osiągnął pułap 55%. Z kolei dane za ostatnie 4 kwartały wskazują na wzrost zagrożeń o blisko 4,5 tysiąca procent.

Jak podaje natomiast inny raport – firmy badawczej Chainalysis – spośród blisko 460 mln adresów Bitcoin, tylko 37% “ekonomicznie istotnych”, czyli ma znaczenie dla sieci. Jak wskazuje również raport – w okresie od sierpnia do października 2018 r. zrealizowano transakcje o wartości około 41 mld USD, podczas gdy tylko 9 mld USD miało realną wartość ekonomiczną.

Vitalik Buterin, twórca ethereum, właśnie przekazał 300 000 USD w kryptowalutach trzem start-upom z rynku blockchain. Trzy projekty, które otrzymały granty w postaci ETH, to Prysmatic Labs, ChainSafe Systems i Sigma Prime. Wszystkie wymienione projekty pracują nad rozwojem sieci blockchain ethereum 2.0. Sigma Prime tworzy klienta ethereum 2.0 o nazwie Lighthouse, Prysmatic Labs pracuje nad skalowalnością ethereum, zaś ChainSafe także buduje klienta ethereum 2.0.

Twórca Litecoina (LTC) – Charlie Lee jest tym szczęśliwcem, któremu udało się sprzedać swoje kryptowaluty na szczycie bańki, którą obserwowaliśmy przed rokiem. Jak jednak twierdzi, woli się teraz skupiać na tym jak zwiększyć wykorzystanie LTC, niż rozmyślać nad przypadkową decyzją sprzed roku. Dlaczego Lee sprzedał należące do niego Litecoiny niemal na samym szczycie? Jak twierdzi, transakcja miała na celu zapobieżenie “konfliktowi interesów” przy wypowiadaniu się o swojej kryptowalucie. Takiego tłumaczenia “nie kupują” krytycy, którzy są zdania, że Lee rozpoznał bańkę i spieniężył swoje aktywa przed 90-procentowym spadkiem ich wartości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here