Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraW trakcie wtorkowej sesji niewątpliwym wygranym jest Ripple (XRP), który zyskuje ponad 15%. Bardzo dobrze radzą sobie również notowania Bitcoin Cash (BCH), od momentu ogłoszenia informacji o planowanym na połowie miesiąca hard forku kryptowaluta wzrasta już o ponad 100 dolarów i pokonuje okrągłą granicę 600 dolarów, znajdując się najwyżej od dwóch miesięcy.


Bitcoin Cash zyskuje ponad 8%, najwięcej wśród głównych kryptowalut

Notowania BCH/USD na giełdzie Bitfinex umacniają się we wtorek o ponad 8%, wyraźnie przebijając okrągły poziom oporu na wysokości $600, testując obszary obserwowane na początku września bieżącego roku. Silniej zyskuje jedynie Ripple, który rozpędza się po pozytywnych informacjach dotyczących projektu.

Wiadomości związane z XRP w ostatnich dniach pozostają jednym z najgorętszych tematów konwersacji w branży krypto. Wspierany przez liczną grupę zwolenników token XRP posiada również wielu sceptyków. Choć jest postrzegany jako możliwe ułatwienie transakcji międzybankowych to sposób jego wykorzystania nie jest jeszcze do końca jasny. Wielu fanów uważa, iż XRP wyprze obecny system płatności Swift, a co za tym idzie cena znacznie się zwiększy pomimo jego dużej podaży.

notowania krypto 06.11.2018
Źródło: Coinpaprika.com

Od strony technicznej zamknięcie dnia nad poziomem $600 pozwoli Bitcoin Cash celować w kolejne istotne opory, pierwszy z nich to maksima na 645,00 pokrywające się z 50% zniesienia trendu spadkowego z drugiej połowy roku. Ważną bariera jest również okolica 61,8% zniesienia w połączeniu z 200-okresową średnią ruchomą gdzie wypada przy okazji poziom $700:

bchusd 06.11
Źródło: Tradingview.com

Wyraźnymi wzrostami na pozytywne dane rynkowe reagowały również Stellar Lumens (XLM). Wszystko za sprawą informacji opublikowanej przez Blockchain.com odnośnie airdropu tokenów o łącznej wartości $125 mln.

Logo BitBayPrzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – fałszywy Musk zbiera kryptowaluty na Twitterze, Novogratz czeka na nowe szczyty w 2019 roku

Kilka fake’owych kont Elona Muska na Twitterze zbierało kryptowaluty od naiwnych użytkowników portalu. Jedno z nich podobno zgromadziło prawie 170 000 dolarów. Oszuści dokonali przestępstwa w dość interesujący sposób. Najpierw przejmowali zweryfikowane, aktywne konta. Potem zmieniali nazwę profilu i zdjęcie, aby móc przedstawiać się jako dyrektor generalny Tesli. Następnie zaczęli zamieszczać w komentarzach wątki zaczerpnięte z konta prawdziwego Elona Muska, aby się uwiarygadniać.

Mike Novogratz, CEO Galaxy Digital, przewiduje, że bitcoin wyrwie się z zastoju w jakim obecnie przebywa i w 2019 r. osiągnie pułap 20.000 dolarów – napędzany przez wzrost inwestycji instytucjonalnych. Były bankier inwestycyjny z Goldman Sachs powiedział, że instytucjonalne “FOMO” (obawa przed pominięciem czegoś) zapewni rynkowi nowe paliwo nadchodzących miesiącach, ponieważ krypto-aktywa zyskują coraz większą akceptację głównego nurtu, a gracze finansowi z tradycyjnych rynków interesują się również kryptowalutami.

Szwajcarski Urząd Nadzoru nad Rynkiem Finansowym (FINMA) doradził bankom i innym instytucjom finansowym oszacowanie ryzyka związanego z kryptowalutami na poziomie 800 procent aktualnej wartości rynkowej. Informację podał Cointelegraph auf Deutsch, 5 listopada. Główny lokalny portal informacyjny Swissinfo dostał kopię poufnego listu od FINMA do Szwajcarskiego Stowarzyszenia Audytu, Podatków i Powiernictwa (EXPERTsuisse).

Ludowy Bank Chin w swoim najnowszym raporcie dotyczącym stabilności finansowej wymienił airdropy (darmowe tokeny rozdawane głównie w celach marketingowych), które zostały scharakteryzowane jako „zamaskowane ICO”. Bank centralny zachował swoją antykryptowalutową postawę. Initial Coin Offerings zostały określone jako nielegalny sposób pozyskiwania funduszy.

Bitfury Group, wiodąca na świecie firma oferująca kompleksowe usługi w zakresie technologii blockchain, zebrała aż 80 milionów USD na rozwój. Zbiórka funduszy została przeprowadzony przez Korelya Capital, europejską firmę zajmującą się rozwojem kapitału, wspieraną przez koreańskiego cyfrowego giganta Naver Group. Dołączyli też inwestorzy tacy jak Macquarie Capital, azjatycka instytucja finansowa Dentsu Inc., europejska firma inwestycyjna Armat Group, Jabre i Lian Group, firma inwestycyjna Argenthal Capital Partners, grupa ubezpieczeniowa MACSF i Galaxy Digital. Europejski bank inwestycyjny w dziedzinie technologii, Bryan, Garnier & Co., doradzał spółce w kwestii oferty prywatnej.

Kryptowaluty są tematem wywołującym nieustanne emocje. Choć ich ostatnia zmienność spadła do najniższych poziomów od 2016 roku, to niejasność regulacyjna oraz podatkowa sprawia, iż cała branża krypto charakteryzuje się podwyższonym poziomem ryzyka. Przekonał się o tym kalifornijski student, który w zeszłym roku za namową kolegi zainwestował 5 tys. USD i na szczycie bańki kryptowalutowej pod koniec roku osiągnął zysk 880 tys. USD, co spowodowało, iż w podatkach musi oddać ponad 400 tys. USD. Problem w tym, iż obecna wartość jego portfela wynosi zaledwie 125 tys. USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here