Naga Markets


Moneta Bitcoin stojąca na krawędziCzwartkowa sesja przynosi kontynuację silnych spadków na Bitcoinie, który traci ponad 7% i testuje poziomy poniżej 5500 dolarów, obserwowane ostatni raz w pierwszej połowie listopada 2017 roku. Chociaż inwestorzy liczyli na powrót zmienności, to z pewnością nie o taką zmienność (spadkową) im chodziło. Za BTC podążają również altcoiny zalewając czerwonym kolorem wykresy drugi dzień z rzędu.


Dwucyfrowe spadki w całej czołówce rynku

W gronie największych tokenów najsilniej osuwają się Monero (-17,68%), Ethereum Classic (-17,11%) oraz IOTA (-15,47%). Główne kryptowaluty takie jak Bitcoin i Ethereum nie pozostają jednak w tyle tracąc w przeciągu doby kolejno 12,40% oraz 12,84%. Powoduje to dalsze osunięcia łącznej kapitalizacji rynkowej, która już wczoraj spadała poniżej pułapu $200 miliardów (samego Bitcoina poniżej $100 miliardów), w czwartek wynosząc $179 miliardów (najmniej od października 2017):

notowania krypto 15.11.2018
Źródło: Coinpaprika.com

Chociaż notowania Bitcoina w środę zamykały się nad istotną strefą wsparcia wyznaczaną przez dołki z czerwca i sierpnia bieżącego roku, to 15 listopada przynosi dalszą deprecjację i spadki do poziomów obserwowanych ponad rok temu. W tym momencie najbardziej prawdopodobnym wsparciem wydaje się być strefa 5400 dolarów (dołki listopadowe), od których rozpoczął się dynamiczny rajd BTC po niemal 20 tysięcy dolarów pod koniec 2017 r.

btcusd 15.11.2018
Źródło: Tradingview.com

Nowe minima wybija również młodszy kuzyn BTC, Bitcoin Cash, który czeka na hard fork głównej sieci. Niepewność związana z tym wydarzeniem doprowadziła do wyznaczenia nowych minimów sesyjnych pokrywających się z poziomami z października 2017. Wybicie okrągłego pułapu 400 dolarów utrzymujących cenę w ryzach od początku września jest również sygnałem, że niedźwiedzie nie mają zamiaru zaprzestać swoich ataków.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – kryptowalutowy MLM rozbity, uważaj na fałszywe portfele kryptowalutowe

Tokijska policja dziś rano aresztowała ośmiu mężczyzn podejrzanych o stworzenie zaawansowanej piramidy kryptowalutowej, która łącznie zarobiła 7,8 miliarda jenów (68,4 miliona dolarów) zarówno w gotówce jak i kryptowalutach, wynika z raportu lokalnej gazety Asahi Shimbun. Jak potwierdza tokijski departament policji, sześciu z nich zostało aresztowanych w środę, a wśród nich był 46-letni dyrektor piramidy Kazunari Shibata. Kazunari przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Inwestorzy muszą uważać nie tylko na nieuczciwe piramidy, ale również na zainfekowane wallety. Badacz złośliwego oprogramowania Lukas Stefanko znalazł w Google Play Store cztery fałszywe portfele kryptowalutowe, które próbowały wykraść dane osobowe użytkowników, jak wynika z wpisu na blogu programisty. Aplikacje umożliwiały przechowywanie kryptowalut takich jak NEO, Tether i rozszerzenie dostępu do Ethereum (ETH), MetaMask. Wykorzystując phishing ich celem było uzyskanie dostępu do wrażliwych danych użytkowników – informacji o kartach kredytowych i danych logowania do banków.

Jak wynika z analizy amerykańskiej firmy Susquehanna, wydobywanie Ethereum (ETH) przestało być opłacalne dla pojedynczych górników dysponujących jednostkami zawierającymi procesory graficzne (GPU). Odkrycie Susquehanna pojawiło się we wtorek w CNBC i wskazuje ono, że miesięczny zysk z wydobycia ETH przy użyciu procesorów graficznych jest obecnie szacowane na 0 dolarów. Jeszcze w lipcu 2017 roku było to około 150 USD. Spadek rentowności wynika z niedawnego trendu spadkowego na rynku krypto i malejącej liczby hashrates.

Niedawno ponownie wybrany do Kongresu republikanin z Ohio, kongresmen Warren Davidson, jest zdecydowanie przeciwny regulacjom rynku blockchain. Uważa, że przepisy mogą tylko ograniczać  gospodarkę. W szczególności ma na myśli nowy rynek ICO i kryptowalut. Niedawno opublikowany w Washington Examiner tekst potwierdza to, że ​​Davidson chce walczyć z ograniczaniem rozwoju rynku walut cyfrowych przez regulacje.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here