Naga Marketsmoneta BitcoinW trakcie niedzielnej sesji na europejskiej giełdzie Bitstamp, która dla sporej grupy analityków i traderów jest głównym punktem odniesienia dla cen Bitcoina w tej części świata, notowania spadały o kilka procent „pogłębiając” tegoroczne minima. W rzeczywistości te zostały przebite jedynie marginalnie, o około 25 dolarów, w związku z czym w grze nadal pozostaje niezwykle wąski obszar konsolidacji utrzymujący się 11 sesję z rzędu. W poniedziałek na BTC ponownie nie widać żadnej zmienności, a w skali ostatnich 7 dni cena zmieniła się o… 0,1%.


Za BTC, alty sznurem? Bitcoin i główne waluty z niską zmiennością

Zgodnie z danymi portalu coinpaprika.com, zmienność topowych kryptowalut w przeciągu ostatniej doby, podobnie jak w przypadku Bitcoina, praktycznie nie istnieje. Silniejsze ruchy realizuje jedynie TRON (zyskując 5,72%), natomiast pozostałe aktywa przesuwają się w maksymalnie dwuprocentowych przedziałach:

notowania krypowalut 21 stycznia
Źródło: Coinpaprika.com

Wracając jednak do samego Bitcoina, to w przeciągu ostatnich jedenastu sesji, cena przesuwała się w zaledwie dwustudolarowym przedziale i nie wiele wskazuje na to, że sytuacja wkrótce ulegnie zmianie. Chcąc zobaczyć silniejsze wzrosty BTC kryptowaluta najpierw musiałaby bowiem pokonać 3700 dolarów, a następnie maksima grudniowe na 4250 dolarów.

kurs bitcoina 21 stycznia 2019
Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje  dnia – BitMarket24 z ostrzeżeniem KNF, Bitcoin coraz popularniejszy w darknecie

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował w dniu dzisiejszym, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały dwa nowy podmioty: polska giełda kryptowalut, BitMarket24 sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie oraz BM24 LTD z siedzibą w Londynie będący właściwym operatorem giełdy. Zawiadomienie zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Regionalnej w Warszawie z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego). Czytaj dalej…

W 2018 r. łączna wartość bitcoinów wysyłana na rynki Darknetu wzrosła o 70 procent, gdy zestawimy te dane z liczbami z 2017 r. Według danych Chainalysis wolumen wszystkich (nie tylko bitcoinowych!) transakcji zawieranych w Darknecie stale rośnie od 2011 r. Wartość ta osiągnęła najwyższy poziom w 2017 r. na poziomie 707 milionów USD i zmalała o około 14 procent do 603 milionów USD w 2018 r. Według raportu spadki można przypisać zamknięciu popularnej giełdy Alphabay w połowie 2017 roku. Wtedy cały ciemny rynek zmalał o 60 procent. Podobno miejsce Alphabay zajął jednak już inny sklep i wartości transakcji ponownie rośnie.

Oprócz tego w poniedziałek mówiło się o:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here