Naga MarketsLupa skierowana na stronę internetową z notowaniami tokena Binance Coin (BNB)Pozytywne aktualizacje i ogłoszenia ofertowe spowodowały, że dwie kryptowaluty w przeciągu ostatnich dwóch sesji handlowych mogły cieszyć się wzrostem rzędu 30%. Mowa tutaj o Waves oraz Binance Coin (BNB). Pierwsze aktywo zyskuje dzięki aktualizacji aplikacji mobilnej portfela, drugie dzięki ogłoszeniu planów wdrożenia w pełni zdecentralizowanej giełdy kryptowalutowej.


Gdy czołówka traci, zarabiają kryptowaluty spoza topowej dziesiątki

Według portalu Coinpaprika.com Binance Coin (BNB) Jest trzynastą kryptowalutą pod względem kapitalizacji, Waves natomiast dwudziestą ósmą. Ostatnia doba w czołówce największych cyfrowych aktywów przynosi spadki, z czego korzystają dwa wspomniane tokeny dokładając sporo do swojej dotychczasowej wartości:

Notowania kryptowalut

O najnowszym projekcie giełdy Binance, o nazwie Binance DEX, portal Comparic.pl informował już wcześniej. Jak wynika z udostępnionych do tej pory informacji, Binance DEX ma na celu szerzenie misji „wolności pieniądza” i przekazanie w ręce społeczności zdecentralizowanej giełdy wykorzystującej blockchain BInance oraz Binance Coin (BNB) jako natywną kryptowalutę. Co więcej BNB uzupełnił ofertę platformy do rezerwacji noclegów Tripio, pozwalającej znaleźć kwaterę w 450 tysiącach hoteli na całym świecie. W efekcie kurs BNB umacnia się do notowań BTC drugi dzień z rzędu i znalazł się w środę na najwyższych poziomach od pierwszej połowy sierpnia:

Cena Binance Coin BNB
Źródło: Tradingview.com

W przypadku kryptowaluty Waves wzrosty wywołała natomiast informacja, że sieć zaktualizowała swój mobilny portfel Waves Wallet. Aplikacja po raz pierwszy została zaprezentowana w zeszłym roku, najnowsza odsłona uwzględnia nowinki, które pojawiły się w ramach ekosystemu blockchaina Waves. W aktualnej wersji aplikacja szyfruje wszystkie dane, co ma zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa – klucze prywatne nigdy nie trafią do sieci i nie opuszczają urządzenia mobilnego. Uczestnicy rynku szybko wyrazili swoje zadowolenie, windując cenę Waves w stosunku do BTC w okolice poziomów, które ostatni raz obserwowano w czerwcu:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – sąd ds. blockchain, transfer 36 mln LTC i fałszywy airdrop

W listopadzie Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) powołała do życia stały Sąd Polubowny do spraw blockchain, która jest pierwszą tego rodzaju organizacją w Europie oraz drugą (po Japonii) na świecie, wynika z materiału prasowego przesłanego przez Izbę.

Na podstawie statystyk sieci Litecoin (LTC) odnotowana została nietypowa transakcja wielkości 36 milionów coinów, czyli 1,16 miliarda dolarów. Prawdopodobnie jest to wynik przenoszenia krypo z portfeli giełd, jednak niektórzy widzą w tym swego rodzaju przegrupowanie jako przygotowanie do bardziej aktywnego czasu dla kryptowalut.

Drugi, co do wielkości na świecie producent sprzętu do wydobywania bitcoinów ogłosił wyprzedaż swoich produktów, aby “świętować” niedawną przecenę na najpopularniejszej kryptowalucie, podczas gdy drobni krypto-górnicy są wyciskani z rynku. Wyprzedaż na wzór Czarnego Piątku została ogłoszona przez chińską firmę Canaan Creative, która wielkością ustępuje miejsca jedynie firmie ASIC. Przedstawiciel przedsiębiorstwa Steven Mosher powiedział, że wszystkie ich koparki są do kupienia za 200 USD każda, aż do momentu wyczerpania zapasów. Wyjątkiem jest Avalon 911, który został już wyprzedany.

Na rynku kryptowalut zaobserwować można ciekawe zjawisko. Rynkowe wieloryby przez mijający właśnie rok kupowały głównie… Ethereum. Zespół Dair dokonała analizy ponad 5 200 adresów Ethereum. Wyniki są zaskakujące. Otóż, tzw. wieloryby, czyli najwięksi inwestorzy na rynku, posiadają obecnie 80% więcej tokenów ETH niż na początku tego roku. Na ich portfelach znajduje się ponad 20 milionów Ethereum o równowartości szacowanej na około 2,2 miliarda USD. By lepiej oddać skalę zjawiska dodamy, że w przybliżeniu jest to 20% wszystkich tokenów ETH w obiegu. W styczniu 2017 roku badana grupa inwestorów posiadała „tylko” 5 milionów Ethereum.

Niedawno premierę miał Finney, smartfon firmy Sirin Labs. Niestety ten fakt i wzrost popularności projektu postanowili wykorzystać oszuści. W sieci możecie znaleźć stronę https://srnairdrop.com. Nie zalecamy jednak nawet na nią wchodzić. Jej twórcy podszywają się pod firmę Sirin Labs i próbują wyłudzić od naiwnych internautów ich środki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here