Naga Markets


Wtorkowa sesja na większości z najbardziej popularnych kryptowalut upływa w kolorze czerwonym. W momencie tworzenia tego podsumowania Bitcoin traci 2,42% w ostatnich 24 godzinach. Ethereum (-2,58%) wyprzedza BTC w spadkach , choć jest daleko w tyle w porównaniu z Bitcoin Cash, które tracąc niemal 5% pozostaje niechlubnym liderem spadków pośród pierwszej dziesiątki kryptowalut o największej kapitalizacji. 


Jeśli już mowa o pierwszej dziesiątce to należy wspomnieć, że żaden z tych coinów nie odnotował w ostatniej dobie wzrostów. Jedynie, będący na osiemnastym miejscu pod względem kapitalizacji, Binance Coin zyskuje 4,6%.

BNB po silnych wzrostach pod koniec tygodnia, weekend spędziło na korekcie. Obecnie na wykresie dostrzegamy kanał wzrostowy, który jednak wydaje się przyspieszać:

Z pośród pierwszej setki kryptowalut o najwyższej kapitalizacji najwięcej traci Bitcoin Private (-16,57%). Powstały w wyniku forka BTCP notuje dwucyfrowy spadek zniżkując poniżej poziomu 20$.

CFTC radzi w sprawie pochodnych Bitcoina

Uruchomienie kontraktów futures na Bitcoina pod koniec zeszłego roku pociągnęło za sobą żywe zainteresowanie tradycyjnych rynków finansowych kryptowalutami. Choć wolumen obrotu kontraktami notowanymi na CBOE czy CME wciąż nie jest wygórowany, to jednak rośnie zainteresowanie instrumentami pochodnymi opartymi o wycenę pierwszej z kryptowalut.

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) została utworzona aby regulować rynek kontraktów terminowych oraz chronić go przed nadużyciami. Znany z swojego programu Whistleblower regulator opublikował również wytyczne dotyczące wprowadzania na rynek nowych produktów pochodnych opartych o waluty wirtualne.

Zespół CFTC dąży do dostarczania uczestnikom rynku najbardziej przejrzystych regulacji jak to tylko możliwe. Ze względu na ciągły rozwój rynku walut wirtualnych, będziemy dostarczać potrzebnych wytycznych oraz pomocy tym z uczestników, którzy chcą jednocześnie korzystać z innowacji jak również przestrzegać przepisów CFTC – przekonuje dyrektor ochrony rynku , Amir Zaidi.

Jak na razie wskazówki opublikowane przez CFTC można nazwać… mało odkrywczymi. Komisja radzi, by giełdy i podmioty oferujące takie instrumenty śledziły rynki bazowe oraz współpracowały z władzami federalnymi.

Ethereum w trójkącie

Spoglądając na wykres ETHUSD dostrzegamy wyraźną formację trójkąta symetrycznego na wykresie H4. Taki trójkąt zazwyczaj wieszczy kontynuację dotychczasowego trendu, choć walka pomiędzy popytem, a podażą wciąż trwa.

W razie gdyby doszło do byczego wybicia formacji, zasięg wzrostów sięga okolic $900. Gdyby jednak niedźwiedzie przeważyły i zepchnęły by cenę niżej wówczas pierwszym wsparciem będzie rejon $650, następnym zaś – równe $500. 

 

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 22 maja

  • Gwiazdor Bayernu Monachium z własną kryptowalutą -Zdobywca złotego buta podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2014 roku, James Rodriguez, ogłosił dziś w swoich mediach społecznościowych, że podpisał umowę z platformą SelfSell, w celu wprowadzenia na rynek własnej kryptowaluty…
  • BoE przygląda się narodowym kryptowalutom Kryptowaluty, choć stają się coraz bardziej popularne to jednak wciąż budzą wiele emocji. I nie mowa tu o spektakularnej zmienności do jakiej przyzwyczailiśmy się na tym rynku lecz dyskusji nad szerszym wykorzystaniem walut cyfrowych. Jednym z pomysłów jest całkowite zastąpienie pieniądza opartego na zaufaniu (pieniądza fiducjarnego, z którego korzystamy na co dzień) przez rozproszoną bazę danych – blockchain.
  • Kryptowaluty: Dlaczego walka z gotówką jest tak ważna? – Niedawno analizowaliśmy na potrzeby kursu zmiany jakie mogą zajść w systemie monetarnym w ciągu najbliższych lat. Wnioski do jakich doszliśmy w większości brzmiały dość abstrakcyjnie (przynajmniej dla przeważającej części społeczeństwa). Traf chciał, że minęło zaledwie kilka dni i część naszych przewidywań potwierdził w swoim przemówieniu Benoit Coeure, czyli jeden z najważniejszych członków Europejskiego Banku Centralnego.
  • Powstał sejmowy zespół do obrony kryptowalut – W polskim sejmie powstała właśnie pierwsza parlamentarna grupa, która ma działać w obronie kryptowalut przed nadmiernymi regulacjami ze strony rządu. Jak się okazuje, póki co w skład parlamentarnego zespołu do spraw kryptowalut weszli wyłączenie politycy opozycji: Jakub Kulesza z Kukiz’15, Michał Jaros z Nowoczesnej oraz niezrzeszony Jacek Wilk.
  • Oszuści znowu kradną Verge. 950 dolarów na minutę! – Zaledwie miesiąc temu na forum Bitcointalk.org rozgorzała dyskusja o dziurze w zabezpieczeniach sieci tokenu Verge (XVG), która pozwoliła hackerom na kradzież sporej ilości monet. Zespół deweloperów stojących za projektem obiecał rozwiązać problem – oszuści okazali się jednak sprytniejsi albo nowe zabezpieczenia nie zdały się na zbyt wiele. 22 maja pojawiła się bowiem informacja o kolejnym ataku, bardzo zbliżonym do tego kwietniowego.
  • Kryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 22 maja – Niesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest już blisko 400 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay.
  • Twórca krypto-koparek chce zebrać $2 miliardy podczas IPO – Wartość Bitcoina jest o połowę niższa niż w grudniu, kiedy najstarsza z kryptowalut osiągała rekordowe poziomy wyceny. W tym samym czasie ich wydobycie stało się o 60% mniej opłacalne niż jeszcze w zeszłym roku. Nie przeszkadza to jednak wiodącemu dostawcy krypto-koparek, przedsiębiorstwu Canaan, w przygotowaniu oferty publicznej skierowanej na rynek kapitałowy (IPO), w ramach której chce zgromadzić $2 miliardy kapitału.
  • Coinbase obsługuje już ponad 20 milionów klientów – Giełda kryptowalutowa Coinbase, należąca do jednych z najbardziej nietypowych startupów w kalifornijskim Sillicon Valley, cieszy się eksplozją popularności. Jak informuje Washington Post, przedsiębiorstwo obsługuje już ponad 20 milionów rachunków, czyli prawie tyle co Fidelity Investments oraz dwukrotnie więcej od Charles Schwab, należące do czołówki korporacji finansowych.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here