Naga MarketsMiniony tydzień dla rynku kryptowalut był zdecydowanie łaskawszy niż pierwsza część miesiąca. Aż kilkanaście dużych tokenów notowało aprecjację, a w przypadku trzech stopa zwrotu z ostatnich 7 dni przekraczała dwucyfrowe wartości. Najlepiej ze wszystkich radził sobie Tezos czekający na start swojej głównej sieci, kolejne miejsca zajęły Ethereum oraz Monero.


TOP10 – większość dużych kryptowalut zyskuje

Chociaż sytuacja w ujęciu dobowym jest dosyć mieszana, to w skali tygodnia najważniejsze cyfrowe monety poradziły sobie nadwyraz dobrze. Sam Bitcoin nie gwarantował może wysokiej stopy zwrotu (2,02%), tego samego nie można powiedzieć jednak o jego bezpośrednich konkurentach:

Źródło: Coinpaprika.com

Tezos – projekt krypto, którego ICO, przeprowadzone w lipcu zeszłego roku, zebrało rekordową kwotę 232 mln USD, opisuje się jako “samoczynnie zmieniający się” blockchain. Pomimo problemów prawnych projekt w tym tygodniu wreszcie ma uruchomić swoją główną sieć, czyli mainnet. Informacje te przekazał prezes szwajcarskiej fundacji odpowiadającej za promocję projektu Tezos – Ryan Jesperson. Więcej na temat czym jest Tezos oraz co wywołało opóźnienia w realizacji tak dużego ICO, można przeczytać w osobnym artykule.

Źródło: Coinpaprika.com

Drugie miejsce w zestawieniu najsilniej zyskujących należy się kryptowalucie sieci Ethereum. Jest to jednak pyrrusowe zwycięstwo, gdyż ETH odbijał po prostu od wielomiesięcznych minimów, wyraźnie poniżej pułapu 200 dolarów. Obecnie notowania powracając nad psychologiczną barierę, nie są jednak w stanie pokonać krótkoterminowego oporu.

Źródło: Tradingview.com

W gronie najsilniej tracących w zeszłym tygodniu znalazły się natomiast Cardano (-9,14%), NEM (-8,37%) oraz Bitcoin Cash (-6,85%) na pozostałych tokenach z czołówki deprecjacja nie przekraczała pięciu procent.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – 17 września 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here