Naga MarketsW związku z góry określoną i „sztywną” podażą Bitcoina, zaledwie 1% populacji może posiadać więcej niż 0,28 BTC – tak przynajmniej wynika z wyliczeń byłego dyrektora Google ds. produktowych, Steve’a Lee. W trakcie środowej sesji najstarsza z kryptowalut wyceniana jest na $6524 przy praktycznym braku dobowej zmienności kursu.


„0,28 BTC i HODL” – pokona Cię jedynie 1% populacji

„Jeżeli w tym momencie posiadasz zaledwie 0,28 BTC i HOLDujesz, możesz być więcej niż pewien, że maksymalnie 1% obecnej światowej populacji kiedykolwiek zgromadzi w swoim portfelu więcej Bitcoinów. Skromna inwestycja o wartości $1830 przy obecnych cenach sprawi, że znajdziesz się w przyszłej czołówce posiadaczy” – komentował Lee na Twitterze.

W ciągu najbliższych kilku lat niedobór Bitcoinów będzie się zwiększał, ponieważ coraz więcej inwestorów i instytucji będzie nadal gromadzić kryptowalutę, co może jeszcze bardziej zmniejszyć całkowitą możliwą liczbę osób, którzy kiedykolwiek znajdą się w posiadaniu całej monety. Podaż Bitcoina jest ustalona na 21 milionów BTC, a zgodnie z jego protokołem nie może zostać zwiększona.

Pod koniec 2017 r. Chainalysis, firma zajmująca się monitorowaniem i badaniem transakcji kryptowalutowych, ujawniła w pracy badawczej, że w wyniku kradzieży, utraty portfeli i kluczy prywatnych oraz uśpionego portfela twórcy Bitcoina, Satoshiego Nakamoto, na stałe utracono około 4 mln Bitcoinów. Kim Grauer, starszy ekonomista w Chainalysis, powiedział wówczas, że utracona podaż BTC nie jest brana pod uwagę przez kapitalizację rynku. Oznacza to, że rzeczywista cena BTC może być znacznie wyższa, ponieważ szacuje się, że ostatecznie nawet do 6 milionów BTC zostanie utraconych.

“Jest to bardzo złożony problem. Z jednej strony, bezpośrednie obliczenia dotyczące pułapu rynkowego nie uwzględniają zagubionych monet. Biorąc pod uwagę wysoki poziom spekulacyjności rynku, wspomniane obliczenia dotyczące kapitalizacji rynkowej mogą przekładać się na aktywność wydatkową oraz obecne ceny kryptowaluty” – komentował Grauer.

Podana przez Lee wartość 0,28 BTC zakłada podaż Bitcoina na poziomie 21 milionów – dzieli on 21 milionów przez 0,28, a następnie otrzymany wynik przez łączną populację ziemi wynoszącą 7,442 mld. Jeśli badania są dokładne i 4 do 6 milionów BTC zostanie utraconych w blockchainie, podaż Bitcoina powinna być bliższa 16-17 milionom monet. W oparciu o szacunki, że podaż Bitcoina wynosi około 17 milionów, tylko 0,8 procent ludności może posiadać więcej niż 0,28 BTC i mniej niż 0,2 procent ludności może posiadać więcej niż 1 BTC.

Fakt, że każdy inwestor posiadający Bitcoiny o wartości $1830 pokazuje, że rynek kryptowalut cały czas znajduje się we wczesnej fazie rozwoju i pod względem rozwoju, adopcji, regulacji i infrastruktury, w długim terminie przed branżą nadal znajduje się sporo miejsca do wzrostów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

TOP 20 – czołówka traci w środę

W trakcie środowego handlu na rynku kryptowalutowym największe 20 cyfrowych monet znajduje się „pod kreską”, a w ujęciu dobowym najsilniej tracą NEM (-7,45%), XRP (-5,11%) oraz ZEC (-4,47%). Zauważalne spadki notuje również Ethereum (-3,13%), natomiast Bitcoin zdaje się stać w miejscu:

Źródło: Coinpaprika.com

Wydaje się, że BTC nie ma już miejsca do manewru wewnątrz formacji klina i jej wybicie powinno być kwestią następnych kilkudziesięciu godzin. Krótkoterminowe poziomy wsparcia dodatkowo są identyfikowane na wysokości $6400, natomiast główna baza popytowa przebiega w okolicach $6100. Od drugiej strony (opór), na uwagę zasługuje dosyć szeroka strefa $6800-$7000:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – 3 października 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here