W momencie gdy główne tokeny korygują w poniedziałek po weekendowych wzrostach, ogólnemu trendowi przeciwstawia się kryptowaluta Cardano, która jako jedyna zyskuje 16 kwietnia. Dzięki temu walor znalazł się na najwyższych poziomach od marca, starając się odwrócić kilkumiesięczny trend spadkowy.


TOP10 – umiarkowane spadki po dwóch dniach wzrostów

Rynek kryptowalut w weekend osiągnął kapitalizację powyżej 330 mld USD, której nie widzieliśmy od kilkudziesięciu sesji. W efekcie, poniedziałek przynosi realizację zysków, czy też spadkową korektę i osunięcia o kilka punktów procentowych na czołowych walorach. Jak wspomniano we wstępie, tendencji tej opiera się jedynie Cardano (ADA):

Źródło: Coinmarketcap.com

Patrząc na wykres ADA do BTC widać, że cena rysuje testuje poziom 30 tysięcy satoshi po raz pierwszy od początku marca. Do rekordowych pułapów z pierwszych dnia 2018 roku cały czas daleko, nadzieje byków zostały jednak rozpalone. W tym momencie rolę bezpośredniego oporu odgrywają minima lutowe (które ostatecznie zostały wybite pod koniec miesiąca):

Źródło: Tradingview.com

Co do samego Bitcoina to wspominaliśmy o nim już w porannej analizie, sugerując, że poziom 8 tysięcy będzie nową bazą popytową. Ta obecnie jest wyłamywana w ujęciu intraday, do zamknięcia świeczki dziennej jednak jeszcze sporo czasu:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

Na początku tygodnia, tak naprawdę niewiele tokenów zyskuje – w tym momencie można policzyć je na palcach dwóch rąk. W czołówce oprócz Cardano (6,81%) znalazł się również Bitcoin Gold (3,92%) oraz ICON (2,96%). Ten pierwszy po kilkunastu sesjach wąskiej konsolidacji próbuje wybijać okrągły poziom 50,00 (minima z pierwszej połowy marca), długi górny knot świecy D1 sugeruje jednak podażowe odrzucenie:

Źródło: Tradingview.com

Po czerwonej stronie zdecydowanie tłoczniej, najsilniej tracą jednak tokeny o niskiej kapitalizacji. Wśród nich wyróżnia się jedynie Verge osuwający się o niespełna 9%. Token po teście tegorocznych maksimów stopniowo się osuwa, testując dzisiaj maksima z pierwszych sesji kwietnia. Poziom może pełnić rolę istotnego wsparcia, dlatego warto zachować szczególną ostrożność:

Źródło: Tradingview.com

Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia – 16 kwietniaSTO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here