Naga MarketsRada Stabilności Finansowej (FSB), organ międzynarodowy, który monitoruje globalny system finansowy w celu promowania stabilności i koordynuje regulacje finansowe dla krajów G20, odrzucił rozmowy niektórych członków G20 w celu uregulowania kryptowalut takich jak Bitcoin. Informację o tym podawaliśmy już wcześniej – jak się okazuje, miała ona bardzo silny wpływ na wzrost ceny BTC. Szczegóły w kryptowalutowym podsumowaniu dnia.


TOP10 – na rynku kryptowalut zagościła wiosna?

Chociaż za oknami śnieg i ujemne temperatury, to na odwil liczyć mogą notowania najpopularniejszych kryptowalut. Wzrosty w gronie TOP10 plasują się od kilkunastu do kilkudziesięciu procent, kontynuując aprecjację rozpoczętą jeszcze w weekend:

Źródło: Coinmarketcap.com

Za poniedziałkowe wzrosty odpowiada między innymi wspomniany we wstępie list FSB skierowany do ministrów finansów państw zrzeszonych w G20. “Wstępna ocena FSB mówi, że krypto-aktywa nie stanowią obecnie zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej, częściowo dlatego, że są one niewielkie w stosunku do systemu finansowego” – napisał Carney. “Nawet podczas ostatniego szczytu ich (kryptowalut) łączna wartość wynosiła mniej niż 1% globalnego PKB” – dodał. “Dla porównania, tuż przed globalnym kryzysem finansowym (w 2008 r.) Wartość nominalna swapów ryzyka kredytowego wyniosła 100% globalnego PKB”.

Na reakcję Bitcoina i jego pochodnych nie trzeba było długo czekać. Na giełdzie Bitstamp, BTC odbijał od dołków tuż nad 7300, w kierunku poziomu 8300, rysując szczyt sesyjny na 8700. W ujęciu intraday możemy być jednak świadkami zbliżającej się korekty – pod poziomem maksimów z 17 marca (8600 USD) i 50% zniesienia Fibonacciego tworzy się bowiem podażowy pin bar (ostatnia z zamkniętych świec):

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

19 marca przynosi sytuację, której nie widziano w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. W momencie publikacji artykułu na liście 100 największych tokenów traci tylko jeden z nich – Tether, który dodatkowo osuwa się o -0,09%.

Po zdominowanej wzrostami stronie rynku najsilniejsze kryptowaluty zyskują po 50%. Pierwsze miejsca należą do small capów, jednak w tej grupie znalazły się również Stellar (39,25%) oraz Cardano (36,37%):

Źródło: Coinmarketcap.com

Jak widać na poniższym wykresie, notowania STR przetestowały grudniowe minima na 0,1950, tworząc na wykresie dziennym popytowego pin bara. Ten przynosi reakcję wzrostową, która poważniejszy opór napotka na 0,30 (dołki ze stycznia i lutego). Jego wybicie górą otworzy drogę nawet do 0,5230, natomiast zejście pod obecne wsparcie powinno pozwolić na test poziomu 0,1400:

Źródło: Tradingview.com

Analiza na zamówienie – Monero, Ethereum

W poniedziałek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

Monero

Notowania XMR po raz kolejny udowadniają, że wyraźnie biorą pod uwagę 61,8% zniesienia Fibonacciego. W miejscu tym po raz trzeci od trzech miesięcy doszło do zatrzymania ceny. Ostatni raz kontakt z poziomem 188,60 doprowadził byki aż pod 380, czyli dwieście dolarów w górę. Czy tym razem będzie tak samo?

Źródło: Tradingview.com

Najpierw cena będzie musiała pokonać opór 240,00 wzmacniany przez 50% Fibo. Alternatywnie, wybicie obecnego wsparcia pozwoliłoby na re-test tegorocznych minimów na 151,00.

Ethereum

Na wielomiesięcznych minimach w niedzielę zatrzymał się również token ETH, który fałszywie wybijał dołki z grudnia 2017 i okrągły poziom 500,00. Z jednej strony byki powinny mieć powody do radości, z rugiej jednak dołki lutowe na 568,00 bardzo szybko mogą przejąć kontrolę, sprawdzając się jako krótkoterminowy opór. Gdyby jednak poziom udało się pokonać, wtedy nic nie stanie na przeszkodzie, aby notowania podeszły pod bazę podażową na 700,00.

Źródło: Tradingview.com

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 19 marca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here