Naga MarketsNie jest żadną tajemnicą, że uczestnicy rynku kryptowalut lubują się w odważnych prognozach kursowych w średnim i długim terminie. Nic więc dziwnego, że mniej lub bardziej znani inwestorzy wypowiadają się na temat przyszłych notowań Bitcoina i jego pochodnych. Tym razem trzecią już projekcję proponuje Tom Lee z funduszy Fundstrat – jego zdaniem najstarsza z kryptowalut potrzebuje dwóch lat, aby osiągnąć cenę $91 tysięcy.


Historyczne spadki wskazówką przyszłych ruchów BTC?

Jeszcze na początku tego roku, Thomas Lee przewidywał, że do 2022 roku Bitcoin będzie wart $125 tysięcy. Następnie w marcu mówił, że przed upływem połowy 2018 popularny token pokona barierę $20 tysięcy. Zdaniem Thomasa (Toma) Lee jednym z głównych powodów dynamicznego odbicia rynku Bitcoina, który w tym momencie znajduje się pod progiem $10 tysięcy, mają być historyczne tendencje zmiany ceny oraz pozytywne informacje napływające z branży.

Tym razem przedstawiciel Fundstrat podaje projekcję dla okresu pomiędzy swoimi dwoma dotychczasowymi prognozami – wypadającą na marzec 2020. Za dwa lata od teraz Bitcoin będzie wart 91 tys. USD co sugeruje analiza dotychczasowych spadków notowań od 2010 roku:

Źródło: Fundstrat

Z powyższego wynika, że ostatnia korekta o 70% powinna przynieść obecnie okres byczych wzrostów, które pozwolą wzrosnąć cenie o około 56 tysięcy procent (tak jak miało to miejsce podczas ostatniego byczego okna (zakończonego w 2013).

TOP10 – IOTA wygranym kryptowalutowej czołówki

W zestawieniu dziesięciu największych kryptowalut nie doszło do większych zmian – po poniedziałkowych wzrostach widać jednak próby spadkowej korekty na wybranych monetach. W gronie TOP10 najlepiej radzi sobie IOTA, zyskując ponad 11%:

Źródło: Coinmarketcap.com

Na wykresie dziennym MIOTA widzimy, że notowania wzrastają czwartą sesję z rzędu po re-teście tegorocznych minimów. O prawdziwym odreagowaniu części podażowej presji będzie można mówić jednak dopiero w momencie powrotu nad 2,00:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani wtorkowej sesji

Podczas dzisiejszego handlu mocno zyskuje nie tylko IOTA, ale również szereg innych tokenów – w czołówce znalazły się Qtum (35,41%), Kyber Network (15,59%), Ethereum Classic (14,22%) oraz Hshare (10,74%).

Jak widać, Qtum notuje w przeciągu ostatnich 24h najsilniejsze wzrosty od stycznia 2018, dzięki czemu kryptowalucie udało się pokonać średnioterminowy kanał spadkowy. Kluczowy opór można wyróżnić na 26,50:

Źródło: Tradingview.com

Czerwona strona rynku jest drugi dzień z rzędu w mniejszości – najsilniej tracą waluty o niskiej kapitalizacji (Electroneum -5,65%, SmarCash -5,38%), natomiast z większych tokenów najgorzej wypadają VeChain (-3,96%) oraz Nano (-3,80%):

Źródło: Tradingview.com

VEN kolejną sesję z rzędu testuje 50% zniesienia wzrostów z przełomu 2017 i 2018, osuwając się jednocześnie pod poziom S/R trzymający cenę w ryzach od kilku miesięcy.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Analiza na zamówienie – Ethereum Classic, Bitcoin Gold

We wtorek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

Ethereum Classic

Notowania ETC trzykrotnie powtarzały strukturę techniczną zaznaczoną kanałami wzrostowymi. W drugiej połowie marca po raz kolejny doszło do testu tegorocznych minimów w okolicach 16,60 (78,60% Fibo). Kontakty ze wspomnianym poziom pozwalały w przeszłości dojść cenie pod 43,00, czy tym razem będzie podobnie?

Tradingview.com

Jeżeli takowy scenariusz ma się zrealizować cena musi najpierw powrócić nad strefą podażową pomiędzy 21,40-23,30, którą dodatkowo wzmacnia 61,80% Fibo.

Bitcoin Gold

Pozostając w tematyce forków popularjnych kryptowalut, patrzymy na wykres BTG. Ten czasu swojej świetności ma dawno za sobą – wystarczy zaznaczyć, że w marcu rozrysowywał nowe historyczne minima (w przypadku wyceny na giełdzie Bitfinex), poniżej 50 dolarów.

Dla silniejszego odbicia niezbędny będzie powrót nad 86,00, co da szansę ponownego podejścia do 155,00. Wybicie obecnego wsparcia to natomiast wejście na niezbadane dotąd terytoria.

Źródło: Tradingview.com

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 20 marca 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here