Naga MarketsNotowania Bitcoina pierwszy raz od tygodnia testowały okrągły pułap 11 tysięcy dolarów, po czym zawróciły w kierunku dzisiejszego otwarcia. W efekcie na wykresie dziennym tworzy się podażowy pin bar nieudolnie testujący istotną strefę oporów. Delikatną korektę po dwóch dniach wzrostów widać również na pozostałych, dużych tokenach. Zapraszamy na kryptowalutowe podsumowanie dnia.


TOP10 – delikatne spadki na głównym rynku

Analizując sytuację na dziesięciu największych kryptowalutach wyraźnie widać, że praktycznie wszystkie delikatnie korygują po wzrostach z ostatnich sesji. Osunięcia są jednak niewielkie i nie przekładają się jak na razie na silniejszą deprecjację łącznej kapitalizacji rynkowej.

Źródło: Coinmarketcap.com

W bardzo ciekawym punkcie znalazła się cena najstarszej z kryptowalut, Bitcoina. Notowania po początkowych wzrostach i próbie wybicia poziomu 11 tysięcy dolarów (wzmacnianego przez 50% zniesienia Fibo oraz górne ograniczenie kanału niedźwiedzia) cofały się pod strefę oporów. Utwierdza to w przekonaniu, że rysowana od drugiej połowy grudnia spadkowa formacja cały czas liczy się od strony technicznej i jej ewentualne wybicie górą będzie silnym impulsem dla byków.

Źródło: Tradingview.com

Jak na razie jednak notowania poruszają się pod linią trendu, w związku z czym obowiązuje nas trend spadkowy. Zamknięcie świecy D1 w obecnej formie będzie sygnałem sprzedażowym w kierunku 10 tysięcy dolarów.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na 

Wygrani i przegrani środowej sesji

Po wspomnianych dwóch dniach wzrostów, dzisiaj na rynku przeważa kolor czerwony. W gronie najsilniej tracących wyróżnia się szczególnie kryptowaluta Nano (-12,03%), która przesuwała się w imponującym rajdzie wzrostowym. Pozostali przegrani środowej sesji to 0x (-12,55%), Veritaseum (-10,43%), Populous (-10,33%) oraz ReddCoin (-10,03%).

Gdy cenę Nano (dawne Raiblocks) porówna się z notowaniami Bitcoina, to widać, że ruch spadkowy jest zdecydowanie mniejszy, a cena kolejną sesję z rzędu przemieszcza się w wąskim kanale wzrostowym:

Źródło: Tradingview.com

Liczba zyskując tokenów nie jest może imponująca, jednak wysuwający się na prowadzenie DigixDAO zyskuje imponujące 33,71%. Na kolejnych pozycjach plasują się ZClassic (23,89%), Neblio (15,01%), Ethos (11,85%) oraz Blocknet (6,70%).

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Analiza na zamówienie – Dash, Monero

W środę na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

Dash

W środowym przeglądzie rynku kryptowalut Czytelnicy do analizy wybrali dwa z czołowych tokenów – Dash oraz Monero. Ten pierwszy po teście minimów z połowy listopada tuż nad okrągłym pułapem 400 USD rozpoczął korektę wzrostową, wybił niedźwiedzi kanał i powrócił pod strefę S/R 750. Ta okazała się jednak zbyt silną barierą dla podaży, w efekcie czego miejsce miała kolejna fala spadków i osunięcie poniżej 600 USD.

Źródło: Tradingview.com

Warto zauważyć, że wtorkowy podażowy pin bar nieskutecznie testował minima grudniowe na 650,00, co najpewniej jest sygnałem do spadków. Jeżeli notowania pokonają dołki lutowe, wtedy najbliższy kierunek to 500,00.

Monero

W ostatniej analizie Monero sprzed ponad miesiąca zwracaliśmy uwagę na zasięg spadków po wybiciu konsolidacji pokrywający się z 61,8% zniesienia Fibonacciego. Ten zrealizował się – i to ze sporą nawiązką), po czym od poziomu 150,00 nastąpiła korekta wzrostowa.

Źródło: Tradingview.com

Notowania chwilowo konsolidowały nad dolnym ograniczeniem ruchu bocznego (300,00 USD), jednak nie potrafią się zdecydować, w którym kierunku ruszyć. Dopóki Monero nie wejdzie wyraźnie w zakres dawnej konsolidacji przeważającym pozostanie trend spadkowy.

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 28 lutego 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here