Naga MarketsW trakcie wtorkowej sesji notowania kryptowaluty, która miała wyprzeć z obiegu oryginalnego Bitcoina, notują najsilniejsze jednodniowe wzrosty od aprecjacji obserwowanej w lutym. Mowa oczywiście o Bitcoin Cash, który powraca nad pułap 800 USD i zyskuje w trakcie wtorkowego handlu ponad sto dolarów. Zapraszamy na kryptowalutowe podsumowanie dnia.


TOP10 – w okolicach kwietniowych szczytów

Chociaż kolorystycznie czołówka dziesięciu największych walut prezentuje się dosyć mieszanie, to czerwony symbolizuje głównie marginalne korekty. Notowania tokenów utrzymują się na miesięcznych maksimach, a w tym momencie najjaśniej świeci wspomniany we wstępie Bitcoin Cash oraz Lumeny sieci Stellar:

Źródło: Coinmarketcap.com

W przypadku BCH dzisiejsza aprecjacja jest niezwykle istotna. Cena nie tylko na dobre pokonuje wąską konsolidację kwietniową, ale jednocześnie wyraźnie powraca nad okrągły poziom 800 dolarów. Jeżeli świeca D1 zamknie się w obecnej formie, młodszy kuzyn Bitcoina zostawi za sobą minima lutowe i zwiększy szansę na dalszą aprecjację. Zaznaczony na niebiesko poziom to wspomniane dołki sprzed dwóch miesięcy, których wybicie zostało wyraźnie przetestowane na wykresie H4. Cena zatrzymała się na 23,6% zniesienia spadków od marcowych szczytów:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani środowej sesji

Chcąc wskazać, która strona rynku przeważa 18 kwietnia, ciężko wybrać jeden kierunek. Barometr snetymentu sugeruje bowiem równe rozłożenie sił popytu i podaży wśród 100 największych kryptowalut. Patrząc jednak na dynamikę z ostatnich 24 godzin, to przeważa jednak strona zielona, gdzie aprecjacja rzędu kilkudziesięciu procent nie jest dzisiaj niczym dziwnym. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w czołówce znalazły się tokeny o niskiej kapitalizacji:

Źródło: Coinmarketcap.com

Świętujące czwarte urodziny Monero znajduje się w tym zestawieniu na ósmej pozycji (12,13%). Ciężko stwierdzić czy to efekt urodzin – początkowy projekt rozdzielił się bowiem w tym czasie na kilka różnych – jednak podobnie jak BCH, XMR notuje w środę jedne z najsilniejszych jednosesyjnych wzrostów od miesięcy. Cena wybija kwietniowe maksima i testuje poziom 240,00 obserwowany ostatni raz w pierwszej połowie marca. Co prawda do szczytów pod 480 notowaniom nadal daleko, jednak dzisiejszy impuls może oznaczać poważniejszą chęć wyłamania ostatniej stagnacji.

Źródło: Tradingview.com

Po stronie czerwonej również królują small-capy, pierwsza pozycja należy jednak do Verge (XVG) – tokenu, który został zaadoptowany przez portal Pornhub, jako oficjalny środek płatniczy. Jak widać informacja ta nie przypadła do gustu inwestującym w token, gdyż ten traci już ponad 20 procent. Cena dynamicznie powraca pod istotną strefę S/R, co może jedynie oznaczać, że wkrótce będziemy świadkami dalszej deprecjacji:

Źródło: Tradingview.com

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia – 18 kwietniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here