Naga MarketsCzwartek na rynku kryptowalut przynosi raczej pozytywne nastroje i większość głównych tokenów rysuje wzrostowe świece dzienne. Wygranym z ostatnich 24 godzin jest jednak niewątpliwie Bitcoin Cash, dla którego 8 lutego jest najlepszą sesją od prawie trzech tygodni. Szczegóły w kryptowalutowym podsumowaniu dnia.


TOP10 – Bez zmian w rankingu, kapitalizacja w górę

Od środowego podsumowania układ pozycji w gronie 10 największych kryptowalut nie uległ zmianie. Wzrastała za to łączna kapitalizacja rynku. Patrząc na zmianę procentową wartości cen z ostatniej doby widać, że przeważa czerwień. Rezultaty mogą być jednak mylące z powodu wczorajszych, silniejszych wzrostów – notowania w czwartek poruszają się poniżej środowych minimów, jednak w większości przypadków od momentu rozpoczęcia sesji byki posiadają kontrolę:

Źródło: Coinmarketcap.com

Wspomniany we wstępie Bitcoin Cash ostatni raz zyskiwał tak wiele w trakcie jednej sesji (+28,36%) w drugiej połowie stycznia. Dzięki silnej aprecjacji, notowania powracają nad dawne wsparcie oraz zakres ruchu bocznego, wybite po trzech dniach usilnych testów. Zamknięcie powyżej 1200 USD pozwoli myśleć o silniejszej aprecjacji:

Źródło: Tadingview.com

Podobny entuzjazm widoczny jest również na samym Bitcoinie, zyskującym od początku dnia 11% i powracającym do kanału spadkowego. Barierą nadal pozostaje jednak 9 tys. USD w połączeniu z 61,8% Fibo.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na 

Wygrani i przegrani czwartkowej sesji

W gronie największych wygranych oprócz Bitcoin Cash znalazły się również waluty small cap (niska kapitalizacja), takie jak Civic (+49,38%), DigixDAO (+22,43%), Emercoin (+17,71%), Revain (+14,25%) oraz Lisk (+12,21%).

W szczytowym momencie dzisiejszej sesji Lisk testował poziom 25 dolarów, odbijając od wsparcia 14,60, które zostało ustanowione jeszcze pod koniec 2017 roku. Głównego oporu należałoby się dopatrywać tuż pod 30,00, a następnie na 40,00. Jak jednak widać cena w ostatnich tygodniach zatrzymywała się również pod (lub nad) obecnym 25,00:

Źródło: Tradingview.com

Po czerwonej stronie rynku również przeważają tokeny o niskiej kapitalizacji: Populous (-12,61%), SingularityNET (-10,54%), Aion (-10,25%), Particl (-8,59%) oraz RChain (-8,05%).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Analiza na zamówienie – TRON i VeChain

W czwartek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

TRON

W tym momencie notowania TRX testują styczniowe minima, które pokrywają się z rekordowymi poziomami grudniowymi (w okolicach 440 satoshi). Pokonanie wsparcia otwiera drogę do minimów z drugiej połowy grudnia (200 satoshi), natomiast utrzymanie nad nadal daje możliwość powrotu do oporu 750 satoshi.

Źródło: Tradingview.com

VeChain

W przypadku VEN również mamy do czynienia z istotnym wsparciem (wcześniej oporem) w okolicach 52 tysięcy satoshi. Poziom jest testowany nieprzerwanie od kilku sesji z rzędu, a od góry cenę ogranicza dosyć stromo nachylona linia trendu spadkowego.

W związku z tym wybicie formacji w najbliższym czasie staje się nieuniknione. Jeżeli nastąpi dołem, pierwszy przystanek znajduje się na pułapie 40 tysięcy satoshi, kolejny na 36 tysiącach.

Źródło: Tradingview.com

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 8 lutego 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here